Naga MarketsCena Ethereum (ETH) przekroczyła dziś poziom 730 USD po raz pierwszy od maja 2018 r. Po przełamaniu kolejnej bariery inwestorzy stają się bardziej optymistyczni w swojej krótkoterminowej trajektorii. Michael van de Poppe prognozuje wzrost w okolice 1200-1300 USD z celem na historyczne maksimum 1420 USD.

  • CME wprowadzi kontrakty terminowe Ethereum w styczniu 2021 roku
  • ETH wzrośnie w okolice 1200-1300 USD, jeśli utrzyma się powyżej 470 USD
  • ETH zaczął wykazywać pewne zyski w stosunku do Bitcoina, co może napędzać dalszy impuls wzrostowy

Ethereum zyskuje na fali wzrostów Bitcoina

W analizie technicznej, wzorzec wyższych szczytów i dołków często wskazuje na silny trend wzrostowy. Eter nieustannie wzrastał w ciągu ostatniego tygodnia, podtrzymując pozytywną tendencję. Ekspert kryptowalutowy Scott Melker powiedział:

Te artykuły również Cię zainteresują
Niekończące się serie wyższych szczytów i wyższych dołków, z ostatnim dołkiem potwierdzonym przez świeżo wyższą górę. Uważam ten wzór za „schody do nieba”.

Za mocnym wzrostem ETH stoją dwa główne czynniki:

  • Silna techniczna struktura rynku;
  • Wprowadzenie notowań kontraktów terminowych Ethereum na CME w styczniu 2021 roku.

28 grudnia Michael van de Poppe, popularny inwestor z Amsterdamu, stwierdził, że 1200 do 1300 USD jest prawdopodobne dla ETH, jeśli pozostanie powyżej 470 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, #Ethereum nadal ma bardzo dobrą perspektywę, ponieważ konsekwentnie osiąga wyższe szczyty i wyższe dołki. To się nie zmieniło. Tak długo, jak utrzyma się powyżej 470 USD, następny rajd byków może dotrzeć w okolice 1200–1300 USD lub nawet nowe ATH w I kwartale 2021 r. – podkreślił Poppe.

Odkąd Bitcoin przekroczył swój poprzedni rekord wszechczasów na poziomie około 20000 USD, ETH znajduje się w zastoju w stosunku do Bitcoina. Na wykresie dziennym ETH zaczął wykazywać pewne zyski w stosunku do Bitcoina, co może napędzać dalszy impuls wzrostowy.

Stosunek BTC do ETH, tradingview
Stosunek BTC do ETH, tradingview

Z kolei analitycy Santiment powiedzieli, że salda górników ETH są najniższe od dwóch lat, a podaż na giełdach również spada. Połączenie tych dwóch danych wskazuje, że presja sprzedaży na ETH spada.

Ethereum (ETH): co przyniesie 2021 rok?

Tymczasem futures na ETH na giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME) mają wystartować za 43 dni. Według danych Bybt.com, CME jest już największą giełdą kontraktów terminowych na Bitcoina. Niektórzy analitycy spodziewają się, że popyt instytucjonalny na Bitcoina ostatecznie przeleje się na Ethereum w 2021 roku. Jeśli tak się stanie, giełda kontraktów terminowych CME Ethereum prawdopodobnie odnotuje znaczny wzrost dziennego wolumenu i otwartych pozycji.

Prognoza na 2021 r .: Instytucje masowo kupują ETH. Gdy zaakceptujesz, że Bitcoin może być wartościowy, otwiera się twój umysł na możliwość, że inne kryptowaluty również mogą być wartościowe. Z takiego punktu widzenia jest znacznie łatwiej przeskoczyć z BTC do ETH – podsumował Ryan Watkins, badacz z Messari.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpokojna sesja na rynku miedzi
Następny artykułDadelo zadebiutuje na GPW we wtorek. 6-te IPO w Warszawie w 2020 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here