Naga MarketsWedług ostatniego raportu Delphi Digital, poziom opłat gas wykorzystanych w blockchainie Ethereum osiągnął najwyższy pułap w historii i wygląda na to, że liczba ta jeszcze wzrośnie. Gas jest miarą stosowaną do ustalania opłat za korzystanie z blockchaina Ethereum.

  • Poziom opłat gas wykorzystanych w blockchainie Ethereum osiągnął najwyższy pułap w historii.
  • Możliwe, że to prognostyk skoku kursu ETH.

Ethereum i rekord opłat gas

Ilość gasu zużytego w danej transakcji zależy od złożoności obliczeniowej tej transakcji. Z drugiej strony wartość zużytego gasu jest wybierana przez osobę wykonującą transakcję i wyceniana w Etherze. Cena jest ostatecznie ustalana przez górników Etheru, którzy akceptują lub odrzucają transakcje na podstawie ceny gasu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co ciekawe, chociaż zużycie gasu jest wysokie, sama liczba transakcji w łańcuchu bloków Ethereum jest daleka od najwyższego w historii osiągniętego 4 stycznia 2018 r. Oznacza to, że wzrost całkowitego zużycia gasu wynika z większego wykorzystania inteligentnych umów, które są bardziej złożone i dlatego wymagają więcej gasu.

Wyższe opłaty transakcyjne i zapowiedź skoku kursu

Wzrost wykorzystanie sieci Ethereum doprowadziło jednak do wzrostu średnich opłat transakcyjnych, ponieważ górnicy priorytetowo traktują transakcje z wyższym gasem. Według danych Glassnode średnia opłata transakcyjna wzrosła pięciokrotnie z 0,08 USD w styczniu 2020 r. do 0,41 USD w momencie pisania tego tekstu. To także stanowi około 10 proc. przychodów górników.

Całkowita ilość zużytego gasu jest ograniczona do limitu ustalonego przez górników.

Biorąc pod uwagę zwiększone zużycie gasu obserwowane obecnie w sieci i związany z tym limit gasu w bloku, możliwe jest to, że Ethereum będzie musiał stawić czoła przeciążeniom sieci. Możliwe jednak też, że powyższe wskaźniki pokazują, że zainteresowanie Ethereum rośnie, a to przecież może przełożyć się na skok kursu ETH. Tym bardziej, że sytuacja na BTC wygląda jak bylibyśmu u progu nowej bańki.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here