Naga MarketsEthereum powraca nad 400 dol., Bitcoin również w górę: kryptowalutyW trakcie niedzielnej sesji na rynku kryptowalut widać było wyraźne umocnienie największych cyfrowych aktywów. Korzystały na tym głównie Litecoin (LTC) oraz Ethereum (ETH), aprecjacja nie ominęła jednak również rynku Bitcoina (BTC). W związku z weekendowymi wzrostami, łączna wartość rynku kryptowalutowego zwiększała się o 1,23% i powracała nad pułap 380 miliardów dolarów.

  • Dominacja Bitcoina (procentowy udział w łącznej kapitalizacji) znajduje się na poziomie 60%
  • W gronie 20 największych kryptowalut w przeciągu ostatniej doby traci jedynie Chainlink oraz stablecoin Tether
  • Pomimo aprecjacji na rynku nie widać większego wolumenu, ta może być więc tylko chwilowa

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin rósł w niedzielę o 2%, kurs BTC dodawał 240 dolarów do swojej wartości

Notowania Bitcoina po piątkowej próbie wyjścia z wąskiego kanału spadkowego w sobotę konsolowały, niedziela przyniosła jednak wyraźniejsze umocnienie. Poniedziałek po skromnym pogłębieniu lokalnych szczytów przeszedł w fazę korekty, ta jest jednak bardzo płytka i wynosi jak na razie tylko 31 dolarów.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Od strony technicznej sytuacja kursu BTC nie ulega większej zmianie. Dopóki cena porusza się w przedziale 12-11 tysięcy dolarów obowiązuje rozpoczęta pod koniec lipca konsolidacji, a notowania mogą odbijać się naprzemiennie od jej górnej i dolnej bandy.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Litecoin i Ethereum wygranymi weekendu

Zdecydowanej lepiej weekendowy handel zapamiętają Litecoin oraz Ethereum, które były liderami niedzielnych wzrostów. Kurs LTC umacniał się o ponad 10%, powracając nad poziom 60 dolarów i odbijając od lokalnej strefy wsparcia, a kurs ETH zyskiwał ponad 7,5%, wybijając barierę 400 dolarów:

Litecoin oraz Ethereum na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Jak widać na powyższych wykresach, sytuacja techniczna dwóch popularnych kryptowalut jest bardzo zbliżona. Te poruszają się od początku sierpnia w konsolidacji, a przed weekendem testowały strefę wsparcia wyznaczaną w pierwszej połowie sierpnia.

Początek nowego tygodnia przynosi utrzymanie pozytywnych nastrojów na większości głównych kryptowalutowych aktywów, gdzie kilkuprocentowe wzrosty notują między innymi Bitcoin Cash, Bitcoin SV, XRP oraz Binance Coin.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here