Naga Markets

Ethereum posłuży Bankowi Norwegii do zbudowania krajowej cyfrowej walutyBank centralny Norwegii wykonał kolejny ważny krok w swoich wysiłkach związanych ze stworzeniem e-korony, prezentując otwarty kod źródłowy dla piaskownicy cyfrowej waluty banku centralnego (z ang. CBDC).

Norwegia rozwija projekt CBDC. Stawia na Ethereum

Dostępny na GitHub, kod ma na celu zaoferowanie interfejsu do interakcji z siecią testową, umożliwiając funkcje takie jak wybijanie, spalanie i przekazywanie tokenów ERC-20, poinformował oficjalny partner Norges Bank współtworzący z nim CBDC – firma Nahmii – we wpisie na blogu.Nahmii podkreślił, że obecna wersja kodu nie obsługuje głównego portfela Ethereum MetaMask z założenia i jest dostępna tylko prywatnie dla użytkowników z odpowiednimi poświadczeniami.

Oprócz wdrożenia odpowiednich inteligentnych kontraktów i kontroli dostępu, piaskownica Norges Bank zawiera niestandardowy front end i narzędzia do monitorowania sieci, takie jak BlockScout i Grafana. Front end pokazuje również filtrowane podsumowanie transakcji w sieci, zauważył Nahmii.

Bank centralny wcześniej nawiązał do Ethereum we wpisie na blogu związanym z CBDC w maju. Norges Bank stwierdził, że system kryptowalutowy Ethereum ma zapewnić “podstawową infrastrukturę” do emisji, dystrybucji i niszczenia cyfrowego pieniądza banku centralnego, który jest również określany jako DSP. “Prototyp zostanie wykorzystany do przetestowania szeregu ważnych funkcji dla DSP” – powiedział bank.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jak wcześniej informowano, Norges Bank oficjalnie ogłosił plany przeprowadzenia testów CBDC w kwietniu ubiegłego roku, szukając preferowanego rozwiązania CBDC poprzez wypróbowanie różnych projektów przez okres dwóch lat.

XTB

W listopadzie 2021 roku bank centralny wydał dokument roboczy odnoszący się do możliwych projektów CBDC, w tym opartych na blockchainach takich jak Ethereum, Bitcoin i Bitcoin SV. Norges Bank podkreślił, że interoperacyjność była jednym z najważniejszych problemów podczas rozważania różnych rozwiązań technicznych.

Wiadomość pojawiła się w obliczu wydania przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) raportu wskazującego, że 97 krajów, czyli ponad połowa globalnych banków centralnych, badało lub rozwijało CBDC według stanu na lipiec 2022 roku. Z drugiej strony, tylko dwa kraje w pełni uruchomiły projekty CBDC do tej pory, w tym Nigeria i Bahamy, powiedział MFW.

We wrześniu MFW podał, że pracuje nad projektem związanym z interoperacyjną platformą CBDC łączącą wiele globalnych CBDC i umożliwiającą transakcje transgraniczne.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs funta do dolara (GBP/USD) czeka zniżka do 1,04 dol., prognozuje RBC
Następny artykułKurs AUD/USD zyskuje tylko przez chwilę? Bank Australii rozważa spadek Aussie do 62 centów
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here