Naga Markets

Ethereum: ponad połowa ETH nie zmieniła miejsca od 12 miesięcyPonad połowa całej podaży Etheru nie była przenoszona od 12 miesięcy. Z kolei tylko 39,6 proc. ETH zmieniło właściciela w ciągu roku.

  • Ponad połowa ETH nie była ruszanych przez rok.
  • Możliwe, że to efekt przygotowywania się inwestorów na Fazę 0 Ethereum 2.0.

Ethereum na prostej drodze do bańki?

Dane z blockchaina sugerują, że wiele wielorybów spędziło 2019 rok na gromadzeniu Etheru. Możliwe, że robią to, bo przygotowują się na wejście w życie Ethereum 2.0, którego faza 0 rozpocznie się w nadchodzących tygodniach. Umożliwi też stake’owanie ETH, co dodatkowo zmniejszy podaż tokenów na rynku, co z kolei może przełożyć się na cenę 1 ETH.Około 20 proc. tokenów nie zostało przeniesionych wewnątrz sieci od czasu przed październikiem 2017 r.

Faza 0

Łańcuch beacon, który będzie pierwszą funkcją Ethereum 2.0. dostarczoną już w fazie 0, to nowy blockchain w rdzeniu Ethereum. W założeniu zapewni konsensus dla wszystkich łańcuchów tzw. shardów. Innymi słowy, jego celem jest „koordynacja” głównego łańcucha jako „kotwicy” dla łańcuchów shardów. W praktyce chodzi o sprawne zarządzanie fragmentami sieci i decydowanie, które węzły będą walidatorami w przyszłej sieci.

Gdy łańcuch beacon zostanie uruchomiony, inwestor z 32  ETH będzie mógł je „stake’ować”, czyli weźmie udział w procesie, który można porównać do zdeponowania pieniędzy na koncie bankowym. Proces ten będzie też związany z kopaniem ETH przy algorytmie PoS, jaki ma zostać wdrożony w blockchainie Ethereum.

Warto dodać jednak, że proces ten w fazie 0 będzie transakcją jednokierunkową. Nie będziesz mógł wycofać swoich ETH, dopóki łańcuchy shardów nie będą dostępne w fazie 1. To dlatego, że wszystko w fazie 0 będzie obsługiwane przez inteligentny kontrakt w sieci głównej Ethereum.

Wpływ na kurs

Stake’owanie będzie oznaczało to, że część posiadaczy ETH zdeponuje w sieci swoje tokeny, znikną więc one z giełd. Mniejsza podaż oznacza teoretycznie kolejny skok ceny. Jeśli dojdzie do tego bańka na bitcoinie, możemy spodziewać się, że ETH zaliczy nawet większy proc. skok kursu, niż będzie to w tym okresie widoczne w przypadku BTC.

Autor poleca też:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here