Naga MarketsNotowania kryptowaluty Ethereum po raz pierwszy w historii testowały okrągły pułap $500 jeszcze pod koniec listopada (na luksemburskiej giełdzie Bitstamp). Wczorajsza sesja przyniosła jednak zamknięcie powyżej tego historycznego poziomu, a wtorkowy handel pozwolił rozrysować ATH (ang. all time high) na wysokości $540.


Po Bitcoinie i Litecoinie, przyszedł czas na Ethereum

Początek nowego tygodnia tradingowego ogólnie należał do bardzo udanych dla głównych kryptowalut, rozrysowując rekordowe maksima na Bitcoinie oraz Litecoinie. Obecnie dołącza do nich Ethereum, a eksperci tłumaczą to kilkoma argumentami. Po pierwsze stonowany jednak pozytywny start kontraktów terminowych CBOE na Bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zakresie samego Ethereum alternatywny blockchain zyskuje przede wszystkim w związku z problemami sieci BTC, gdzie wysokość prowizji i czas przetwarzania transakcji uczynił najstarszą z kryptowalut niepraktyczną jako codzienny środek płatności. Między innymi z tego powodu Steam zdecydował się wycofać wsparcie dla BTC i nie akceptuje już płatności w najstarszej z cyfrowych monet.

Spotkaj się z ekspertami kryptowalutowymi w Krakowie, podczas FxCuffs 2018. Zarezerwuj bezpłatną wejściówkę lub kup bilety na konferencję 16-17 marca!

ETH/USD D1, dzięki TradingView

Patrząc na powyższy wykres notowań Ethereum wobec dolara widzimy, że cenie wreszcie udało się pokonać zakres liczącej sobie prawie sto dolarów konsolidacji. Pomimo pokonania dotychczasowego ATH pod $520 i teście poziomów znajdujących się $20 wyżej, cena ponownie powraca pod listopadowe maksima. Ich wybicie będzie niezbędne, aby ETHUSD mógł myśleć o kontynuacji dynamicznego trendu wzrostowego.

Rekordowe poziomy cenowe przełożyły się również na rekordową kapitalizację. Ta 12 grudnia pokonała pierwszy raz w historii poziom 50 miliardów dolarów:

Źródło: Coinmarketcap.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here