Naga MarketsEthereum pobija rekord za rekordem. Bitcoin coraz bliżej aktualizacji TaprootZa nami bardzo intensywny tydzień, w trakcie którego kilka aktywów osiągnęło swoje nowe rekordy wszech czasów. Wśród nich był też Bitcoin, który nieznacznie przebił poziom 68 tys. dolarów. Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut przekroczyła w pewnym momencie wartość 3 bilionów dolarów. Oznacza to wzrost o około 8 proc.w ciągu ostatnich 7 dni i o około 25 proc. w ciągu ostatnich 30 dni. Tym samym krypto aktywa osiągnęły już jedną czwartą wartości kapitalizacji rynku złota.

Kryptowalut i intensywny tydzień na rynkach

W środę wieczorem notowania Bitcoina doświadczyły flashcrash (gwałtowny i krótkoterminowy spadek wartości), który w ciągu kilku minut zlikwidował pozycje inwestorów o wartości około 700 milionów dolarów. Reszta rynku również zaliczyła gwałtowny spadek, tracąc w ciągu kilku minut około 230 mln dolarów kapitalizacji. Zaraz po tym wydarzeniu nastąpiło jednak dynamiczne odbicie i wymazanie strat.Nadchodzi Bitcoin Taproot

Sieć najpopularniejszej kryptowaluty przejdzie aktualizację Taproot, która ma na celu poprawę prywatności sieci, wydajności i możliwości inteligentnych kontraktów. Taproot jest zaplanowany na przyszły tydzień i nadejdzie ponad cztery lata po ostatniej dużej aktualizacji Bitcoin. Aktualizacja pojawia się w czasach, gdy rynek kryptowalutowy notowany jest na rekordowo wysokich poziomach. Taproot sprawia, że sieć BTC stanie się nowocześniejsza, co może wpłynąć również na zwiększenie atrakcyjności kryptowaluty w oczach inwestorów i kontynuację trendu.

Ethereum pobija rekord za rekordem

Ethereum w ostatnich tygodniach nieustannie przebija kolejne rekordowe poziomy. Tym razem ETH przebiło granicę 4 800 dolarów, osiągając kapitalizację rynkową na poziomie 570 mld dolarów. Druga co do wielkości kryptowaluta  od początku roku wzrosła o około 540 proc. Według danych on-chain, hashrate Ethereum zanotował po raz pierwszy poziom 1 EH/s. W praktyce oznacza to, że trudność wydobycia Ethereum jest obecnie na najwyższym poziomie w historii.

Ripple uruchomi Liquidity Hub

Ripple, firma stojąca za XRP, ogłosiła, że uruchomi Liquidity Hub w 2022 roku, umożliwiając swoim klientom kupno innych kryptowalut niż XRP. Nowa usługa zostanie uruchomiona w przyszłym roku i pozwoli klientom kupować i sprzedawać Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Bitcoin Cash i Ethereum Classic. Liquidity Hub będzie podłączony do istniejącej platformy Ripple “On DemandLiquidity”, która pozwala bankom, animatorom rynku i innym instytucjom finansowym przeprowadzać płatności transgraniczne przy użyciu XRP. Ripple ogłosiło również, że planuje zaoferować usługi stakowania i inwestowania w kryptowaluty, a także inne produkty związane z szybko rozwijającym się światem zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Litecoin i Chainlink liderami wzrostów

LTC zanotował w zeszłym tygodniu gwałtowne wzrosty. Ruch w górę wyniósł kryptowalutę ponad jej wrześniowe maksima, co oznacza wzrost o około 50 proc. w ciągu zaledwie trzech dni.Tendencję wzrostową kontynuuje również Link, który w samym listopadzie zwiększył swoją wartość o około 30 proc. LINK notowany jest w okolicach 35 dolarów, najwyżej od maja.

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje notowania | biomed-lublin gpw | korona islandzka kurs | forex broker | dow jones notowania | kurs wirtualna polska | złotowka |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here