Naga Markets

Ethereum po zakończeniu The Merge czeka na wart 20 mld dol. „Shanghai”The Merge sieci Ethereum przybył, zobaczył i zwyciężył. Co prawda nie widać tego po cenach samego ethera (ETH), jednak aktualizacja blockchaina po wielu miesiącach oczekiwania weszła z sukcesem w życie 15 września, przenosząc go do zdecydowanie bardziej energooszczędnego systemu “proof of stake” (PoS) pozwalając jednocześnie na ograniczenie dziennej emisji monet. Jak się jednak okazuje, to nie koniec drogi Ethereum do osiągnięcia swojej „ostatecznej formy”. Kolejnym krokiem ma być warta 20 mld dol. aktualizacja „Shanghai”

The Merge otworzył Ethereum drogę do szerszej adopcji instytucjonalnej

Chociaż oczekiwanie na The Merge spowodowało, że Ethereum wzrosło o 85% od czerwcowego dołka, to od momentu aktualizacji token tego spadł o 19%, uderzając wraz z Bitcoinem i innymi ryzykownymi aktywami w strach i gniew inwestorów związany z inflacją i polityką banków centralnych.Mimo to wielu graczy rynkowych jest byczo nastawionych do długoterminowych perspektyw Ethereum i jego rodzimej kryptowaluty.

– Wcześniej rozmawialiśmy z państwowymi funduszami majątkowymi i bankami centralnymi, aby pomóc w budowaniu ich alokacji aktywów cyfrowych, ale bezpośrednie inwestycje zostały wstrzymane ze względu na obawy dotyczące energii. Z Ethereum przechodzącym na PoS, to wyraźnie rozwiązuje ten ostatni problem – powiedział Markus Thielen, główny oficer inwestycyjny w IDEG Limited, firmie zarządzającej aktywami.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Teraz ETH czeka na aktualizację „Shanghai”

Niektórzy inwestorzy kryptowalutowi zwracają teraz uwagę na kolejne wydarzenie, które może wstrząsnąć cenami. Następną ważną aktualizacją dla sieci Ethereum jest upgrade o nazwie “Shanghai”, oczekiwany przez uczestników rynku za około sześć miesięcy, który ma na celu zmniejszenie wysokich kosztów transakcyjnych.

Pozwoliłoby to walidatorom, którzy zdeponowali tokeny ETH na blockchainie w zamian za oczekiwany zysk w przyszłości, wycofać swoje stakowane monety, aby sprzedać je lub dalej trzymać w zewnętrznych portfelach.

XTB

Stawka jest duża: ponad 20 miliardów dolarów w Ethereum jest obecnie zablokowanych, według dostawcy danych Glassnode. Stakowane ethery nie mogą zostać wypłacone wraz z odsetkami dopóki nie dojdzie do kolejnej aktualizacji.

Oprócz wspomnianego upgrade’u, planowanych jest wiele innych aktualizacji dla Ethereum, które współzałożyciel Vitalik Buterin nazwał  kolejne “The Surge”, “The Verge”, “The Purge” i “The Splurge”.

Głównym celem przyszłych aktualizacji będzie prawdopodobnie zwiększenie zdolności blockchaina do przetwarzania większej liczby transakcji.

– Ponieważ The Merge został opóźniony o kilka lat, inwestorzy, handlowcy i użytkownicy końcowi mają wiele obaw co do tego, kiedy Ethereum będzie znacząco się skalować – powiedział Alex Thorn, szef badań w banku Galaxy Digital skoncentrowanym na blockchainie.

Paul Brody, globalny lider ds. blockchain w EY, dodał natomiast: “Przyszłość Ethereum musi, i będzie, skalować się do setek milionów transakcji dziennie”.

Ethereum chce ostatnie przetwarzać 100 tys. transakcji na sekundę. Cel ma zostać osiągnięty po wdrożeniu wszystkich aktualizacji
Ethereum chce ostatnie przetwarzać 100 tys. transakcji na sekundę. Cel ma zostać osiągnięty po wdrożeniu wszystkich aktualizacji

Mocne i silne strony Ethereum. Czego obecnie boi się rynek?

Podstawowym celem The Merge było zmniejszenie zużycia energii w sieci Ethereum, ponieważ kryptowaluty znajdują się w ogniu krytyki za ich ogromny ślad węglowy. Zużycie energii przez blockchain zostało zmniejszone o około 99,95%, jak twierdzą deweloperzy, co może skusić potężnych inwestorów instytucjonalnych, wcześniej ograniczonych przez obawy związane z ESG.

The Merge i przyszłe aktualizacje również zagłuszają atrakcyjność inwestycyjną tak zwanych “zabójców Ethereum”, takich jak Solana i Polkadot, powiedział Adam Struck, dyrektor generalny firmy venture capital Struck Crypto.

Jednak inwestorzy instytucjonalni jeszcze nie wskoczyli do gry, ponieważ niekorzystne środowisko makroekonomiczne zmniejsza znacząco apetyt na ryzyko. W dłuższej perspektywie oczekuje się jednak, że przejście na PoS zmniejszy tempo emisji tokenów ETH – potencjalnie nawet o 90% – co powinno spowodować wzrost cen.

Dodatkowo, roczne zyski w wysokości 4,1% za stakowanie tokenów w celu zatwierdzenia transakcji mogą okazać się kuszące dla inwestorów.

Jednak podczas gdy proof-of-stake pozwala na dodatkowe, lukratywne zyski, wielu ekspertów kryptowalutowych zwraca uwagę, że odsuwa Ethereum od czysto zdecentralizowanego modelu, ponieważ największe podmioty zatwierdzające mogłyby wywierać większy wpływ na blockchain.

– W nadchodzących dniach może pojawić się zmienność. Ale na razie społeczność może cieszyć się zasłużonym zwycięstwem – powiedzieli analitycy z Kaiko Research.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSprzedaż danych w Cloud Technologies z kolejnym wzrostem. Sprzedaż danych cyfrowych w lipcu rośnie o 18%.
Następny artykułDB Energy w roku obrotowym 2021/2022 z istotnym wzrostem przychodów, zysków i skali realizowanych projektów ESCO
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here