Naga MarketsEthereum po 500 USD? Tak uważa Arthur Hayes, prezes BitMEX
Prezes BitMEX, Arthur Hayes

Kurs ETH znajduje się dziś na poziomie ok. 400 USD. To najwyżej od 2 lat. Zdaniem CEO BitMEX to nie koniec hossy. Cena ma znaleźć się na pułapie 500 USD.

  • Szef BitMEX zakłada, że za 1 ETH zapłacimy wkrótce 500 USD.
  • Hossa na ETH nadal trwa.

Ethereum po 500 USD

Arthur Hayes, CEO BitMEX, napisał dwa dni temu na Twitterze, że spodziewa się ETH po 500 USD. Użył sformułowania, że to kolejny przystanek dla kursu. To sugeruje, że cena może rosnąć po tym poziomie dalej.

Dlaczego jednak kurs rośnie w ostatnim czasie tak mocno? Po pierwsze, to efekt bańki na DeFi, która niejako zmniejszyła podaż tokenów ETH na rynku. Ponadto coraz częściej mówi się o tym, że jeszcze w tym roku uda się wdrożyć kolejne etapy Ethereum 2.0.

Nowa wersja platformy

Dziś wielu ekspertów uważa, że to skalowalność jest piętą achillesową Ethereum. Zresztą sieć ETH zapchała się już w 2017 r. Ta kwestia ma się jednak poprawić.

Według Kelvina Koha z Venture Capital Spartan Group przejście w każdą kolejną fazę Ethereum 2.0 będzie katalizatorem do wzrostów kursu kryptowaluty.

Wiemy, że nowa wersja Ethereum sprawi, że cały projekt przejdzie z algorytmu PoW na PoS. Oznacza to, że użytkownicy sieci będą mogli zarabiać na zjawisku stake’owania, czyli zastawiania tokenów ETH w sieci. To – ponownie! – zmniejszy podaż tokenów.

Co prawda Ethereum 2.0. wystartuje w pełni za parę lat, ale społeczność inwestorów ucieszyły wiadomości o tym, że jeszcze w tym roku nastąpią ważne aktualizacje, które przybliżą nas do tego celu.

Dziś za 1 ETH na giełdach płaci się 392 USD, czyli ponad 2 proc. więcej niż dobę wcześniej.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here