Naga MarketsTokeny DeFi, takie jak COMP, mogły być odpowiedzialne za rosnącą liczbę programistów DApp wykorzystujących łańcuch bloków Ethereum. Poza tym aktywni użytkownicy DAppsów (zdecentralizowanych aplikacji) na Ethereum podwoili się w drugim kwartale tego roku.

  • Ethereum rośnie w siłę.
  • Wszystko dzięki DAppsom.
  • Może to sugerować, że w czasie kolejnej bańki na kryptowalutach, to ETH będzie liderem pod kątem wzrostów.

Ethereum rośnie w siłę dzięki DAppsom

Zdecentralizowane aplikacje finansowe (DeFi) oparte na blockchainie Ethereum są coraz popularniejsze. Ich liczba wzrosła dwukrotnie w samym drugim kwartale 2020 r. Wolumeny transakcji na tym rynku osiągnęły zaś najwyższy w historii poziom w czerwcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Raport rynku dot. DApp w drugim kwartale 2020 r. opublikowany przez serwis analityczny Dapp.com wykazał, że liczba aktywnych użytkowników DAppsów w sieci Ethereum (ETH) wzrosła w drugim kwartale o aż 97 proc., osiągając najwyższy w historii poziom 1 258 527. Ponadto wolumen transakcji ETH w DeFi DApps osiągnął w czerwcu pułap aż 5,7 mld USD, co stanowi ponad 97 proc. całego wolumenu w obszarze DAppsów.

COMP – niech żyje król!

Do tego token COMP okazał się najsilniejszym tokenem na rynku DeFi pod względem kapitalizacji rynkowej. Wzrost jego kursu wyniósł nawet ponad 60 proc. w ciągu kilku godzin.

Kiedy 21 czerwca tokeny COMP osiągnęły swoje ATH na poziomie ponad 372 USD, dzienny wolumen transakcji DeFi osiągnął najwyższy poziom w swojej historii – ponad 608 milionów USD.

Do tego dapp.com poinformowało, że token przeglądarki Brave, BAT, był faktycznie najczęściej używanym tokenem na rynku DeFi.

Co to oznacza dla Ethereum i ETH? Możliwe, że to właśnie ETH stanie się królem wzrostów w czasie kolejnej bańki na kryptowalutach. Przynajmniej jeśli chodzi o czołowe cyfrowe waluty. Dziś za 1 ETH należy zapłacić 236 USD, co przekłada się na skok ceny o 1,67 proc. w skali doby.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here