Naga MarketsEthereum osiągnie 22 tys., bitcoin 253 tys. dol., jeżeli powtórzy się cykl z 2016 rokuChoć Bitcoin (BTC) stosunkowo niedawno osiągnął swój ATH, niektórzy obserwatorzy rynku sądzą, że kryptowaluta jest w stanie powtórzyć cykl z 2016, wzrastając przy tym nawet o kolejne 300% i sięgając poziomu 253 tys. dol. Optymistyczne prognozy zwracają również uwagę na Ethereum, które w rozważanym scenariuszu może sforsować granicę 22 tys. dol.

Bitcoin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez on-chain Ecoinometrics, Kurs BTC/USD, pomimo niedawnego ustanowienia swojego historycznego rekordu, ma potencjał, aby zaćmić wszelkie szacunki i podążyć za historycznym precedensem z 2016 i 17 roku.Dane odnoszą się do czteroletnich cykli halvingowych kryptowaluty, w których Bitcoin wykazywał od momentu swojego powstania pewną przewidywalność.

Obecny cykl, pomimo niecierpliwości wyczekujących korekty inwestorów, pozostaje ściśle powiązany z poprzednimi dwoma, dzięki czemu można spekulować, że cena BTC może wynieść aż 253,800 tys. dol.

Ecoinometrics posiada również dane dotyczące Etheru i jego zachowania w stosunku do cyklu, w jakim obecnie znajduje się kurs Bitcoina.

Największy altcoin odnotował znacznie większe zyski w stosunku do Bitcoina – 120-krotność jego ceny halvingowej wyznaczyła szczyt ostatniego cyklu w 2018 roku.

Powtórzenie wyników oznaczałoby więc kurs ETH/USD na poziomie 22,300 tys. dol. –

Aby przedstawione przewidywania mogły się spełnić kolejny rynek niedźwiedzia BTC, musiałby osiągnąć swoją kulminację w okolicach 42 tys. dol i skopiować swoją korektę po 2017 roku. Z kolei cena ETH w takim wariancie musiałaby spaść do poziomu 1,347 tys. dol.

Wykres ceny BTC i ETH po każdym halvingu
Wykres ceny BTC i ETH po każdym halvingu

Choć może się to wydawać trudne do zrozumienia, to według analityka Willy’ego Woo obecna sytuacja jest jeszcze niczym w porównaniu do tego, co czeka rynek w najbliższych latach.

Cena 1 BTC = 1 BTC

W tweetach z tego tygodnia Woo powtórzył, że ten halving Bitcoina będzie wyjątkowy z jednego względu: zakończy się tym, że rzeczy będą wyceniane w BTC, a nie w dolarach amerykańskich, ponieważ używanie czegokolwiek do mierzenia wartości BTC będzie bezcelowe.

– Jaka jest moja prognoza na szczyt tego cyklu? Ponieważ uważam, że jest to ostatni cykl, ten, który zabiera nas do nasycenia rynku, który jeśli wygra, nie możemy umieścić na nim wartości USD, ponieważ rzeczy są wyceniane w BTC – napisał na swoim profilu Woo.

– W związku z tym łatwo określić, jaki czeka nas kolejny szczyt. Będzie to 1 BTC = 1 BTC – dodał.

W osobnym poście Willy Woo zwrócił uwagę na to, jak blisko Bitcoin zbliżał się pod względem kapitalizacji rynkowej w porównaniu do podaży M2 w dolarach amerykańskich.

– Sytuacja w ciągu najbliższych pięciu lat – to co przyniesie obecny cykl i początek kolejnego będzie bardzo interesująca – skomentował Woo.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here