Naga MarketsEthereum: Nvidia RTX 30 z obdlokowanym hash rate do 70% dzięki aktualizacji NBMinerDzięki nowej aktualizacji NBMiner, górnicy Ethereum mogą odblokować do 70% mocy haszowania w przypadku układów GPU Nvidia RTX 30 w wersji Lite Hash Rate (LHR).

Aktualizacja NBMiner odblokowuje wydajność wydobywczą kart Nvidia RTX 30 LHR

Na początku roku, Nvidia wydała serię Lite Hash Rate (LHR) dla swoich kart RTX 30. Za sprawą tej aktualizacji górnicy mogli wykorzystać tylko 50% wydajności układów GPU, co miało ograniczyć ich dominację w branży, na którą skarżyli się gracze.Teraz NBMiner, popularne oprogramowanie górnicze, wydało własną aktualizację, która odblokowuje część ukrytej mocy wydobywczej dla sieci Ethereum. Zgodnie z dziennikiem zmian na stronie GitHub, narzędzie może przywrócić maksymalnie 70% hashrate wydobycia ETH.

Deweloper zaleca górnikom Ethereum ustawienie 68% jako optymalnej wydajności górniczej dla kart Nvidia 30 RTX LHR. Zgodnie z dziennikiem zmian testy pokazują, że ta wartość jest najbardziej stabilna.

Choć narzędzie nie jest w stanie przywrócić całego zablokowanego hashrate, to aktualizacja i tak poprawia wydajność wydobycia nawet o 35%.

Powodem, dla którego Nvidia ograniczyła wydajność kart RTX 30, był ekstremalny niedobór układów GPU na rynku. Ze względu na globalne problemy podaży na rynku krzemu, procesory graficzne były w tym roku trudnodostępne.

Ponieważ karty te zapewniają bardzo dobrą wydajność wydobywczą Etheruem, wielu górników zwiększyło popyt, co jeszcze bardziej pogłębiło braki.

Ostatecznie Nvidia postanowiła ukrócić działania górników, wprowadzając na rynek wspomnianą wcześniej serię Ampere LHR. Krążyły plotki, że niektóre zamknięte grupy górnicze znalazły obejście dla blokad hashrate. Jednak nic konkretnego nie było dostępne dla ogółu, aż do teraz.

invest

Wraz z nową aktualizacją NBMiner, seria Nvidia RTX 30 jest ponownie realną opcją do wydobywania Ethereum. Może to doprowadzić do kolejnego poważnego niedoboru procesorów graficznych, ponieważ górnicy zmniejszają i tak ograniczoną już podaż.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Proof of Stake w sieci Ethereum zbawieniem dla graczy?

Ponieważ ETH planuje przejście na system Proof of Stake (PoS) w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy, gracze mają nadzieję, że niedobór kart graficznych Nvidia RTX 30 nieco się zmniejszy.

Podczas gdy Proof of Work wymaga dużej mocy obliczeniowej, PoS nie bazuje na kopaniu i karty graficzne nie są w jego przypadku niezbędne. Tak więc, gdy dojdzie do zmiany, górnicy Ethereum będą masowo przerzucać swoje układy GPU na platformy sprzedażowe, co pomoże w problemach z podażą.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony norweskiej nbp | forex waluty online | pgnig akcje | kurs euro w kantorach | selvita notowania | blik co to jest | kirs dolara |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here