Naga MarketsW momencie gdy notowania Ethereum notują dziewiątą sesję wzrostów z rzędu i na początku nowego tygodnia rozrysowują historyczne szczyty powyżej $1200, jesteśmy świadkami drastycznego skoku średniej wartości prowizji za potwierdzenie transakcji oraz nienaturalnie dużej jak na blockchain ETH kolejki transakcji.


$1200 dolarów przełamane na Bitstamp, $1700 w Azji

W momencie gdy na luksemburskiej giełdzie Bitstamp notowania ETH/USD pokonywały granicę $1200, to na giełdach południowokoreańskich Ethereum było wyceniane o $500 wyżej. Warto zauważyć, że pośród 5 największych kryptowalut w przeciągu ostatnich 24 godzin jedynie ETH notuje wzrosty:Źródło: Coinmarketcap.com

Dzięki ostatnim wzrostom na rekordowych poziomach uplasowała się również kapitalizacja, testująca pułap $122 miliardów pod koniec sesji azjatyckiej. Od strony technicznej, pierwsza fala poniedziałkowych wzrostów została jak na razie zniesiona i wiele wskazuje na to, że strefa $1200 będzie pełniła rolę – co najmniej krótkoterminowego – oporu:

Źródło: TradingView.com

W tej chwili wykres D1 formuje bardzo dużego pin bara – zanim jednak uznamy go za sygnał do potencjalnej sprzedaży, należy poczekać do końca sesji.

50 tysięcy transakcji oczekujących i prowizje powyżej 2 dolarów?

Informacja o sporej ilości transakcji zalegających w blockchain Ethereum pojawiła się w weekend w serwisie Reddit. W szczytowym momencie na realizację oczekiwało prawie 50 tysięcy transferów. W tym momencie sytuacja uległa unormowaniu i wartości spadły w okolice „standardowych” 25 tysięcy:

Źródło: Etherscan.io

W tym samym czasie użytkownicy obserwowali zdecydowany skok średniej opłaty transakcyjnej – szczyty grudniowe plasowały się pod $1,5, natomiast 6-7 grudnia rozrysowano maksima tuż pod pułapem $3:

Źródło: Bitinfocharts.com

Czyżby rosnące zainteresowanie Ethereum oraz dynamiczny wzrost cen wywoływał tę samą reakcję, której świadkami byliśmy w przypadku Bitcoina? Warto przypomnieć, że w okresie świątecznym prowizje za realizację transakcji na najstarszej z kryptowalut sięgały $50, a w sieci utknęło prawie 300 tysięcy niepotwierdzonych operacji.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here