Naga Markets
Ethereum nigdy nie będzie "cyfrowym złotem". Ma ono znacznie ważniejszą funkcję. Uważa Arthur Haye
Arthur Hayes, były prezes BitMEX

Były prezes giełdy kryptowalutowej BitMEX – Arthur Hayes twierdzi, że Ethereum nie może konkurować z Bitcoinem o miano cyfrowego złota, ponieważ ETH nie zostało zaprojektowane jako forma cyfrowego pieniądza. Według Hayesa różnice między kryptowalutami są nie do pogodzenia, a każde z nich wnosi swój unikatowy wkład do świata cyfrowych aktywów.

Ethereum nie powinno konkurować z Bitcoinem

W nowym wywiadzie z Laurą Shin, Hayes stwierdził, że Ethereum ma zupełnie inną misję do spełnienia niż Bitcoin, a rolą ETH jest tworzenie platformy inteligentnych kontraktów (smart contracts)– Myślę, że Ethereum rozwiązuje inny problem, a jego aspiracją nie jest zostanie cyfrowym pieniądzem. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę deweloperzy sieci, którzy w 2017 r. sprezentowali nam hard fork, po tym, jak DAO narobiło bałaganu – powiedział Arthur Hayes, przywołując powstałą wtedy kryptowalutę Ethereum Classic (ETC).

Weteran kryptowalut dodał, że stosunkowo niska liczba użytkowników Ethereum Classic w porównaniu z regularnym Ethereum jest dowodem na to, że większość ekosystemu jest zainteresowana czymś innymi niż kolejnym cyfrowym pieniądzem.

Notowania ETH/USD na dzień 08.09.2022 r. Źródło Tradingview
Notowania ETH/USD na dzień 08.09.2022 r. Źródło Tradingview

– Oczywiście ETC jest prawdziwym pieniądzem, lecz nikt go nie używa. To chyba rozstrzyga spór, czy ETH powinno sięgać po miano zwykłej cyfrowej waluty, albo cyfrowego złota – argumentował.

Były prezes giełdy kryptowalutowej BitMEX uważa, że jeśli kryptowaluty chcą iść naprzód, to musimy osiągnąć kompromis. Ethereum powinno zatem zająć się tym, w czym jest najlepsze i pozwalać na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, nowych rodzajów usług, czy rozwijaniem Metaverse, podczas gdy Bitcoin jest symbolem stałości, stabilności i bogactwa.

W międzyczasie warto podkreślić, że kurs ETH/USD zdołał odbić od wsparcia na poziomie 1500 USD, a na rynku widać nieco lepsze nastroje inwestorów.

Autor poleca również:

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz po sesji | kantorowy kurs korony szwedzkiej | mercator akcje | selvita giełda | gpw lpp | amrest akcje wykres | kghm kurs akcji |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here