Naga MarketsEthereum: niezwykle ważny update ETH już niedługoEthereum będąca drugą największą kryptowalutą na świecie (pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje bitcoin) przejdzie niedługo bardzo ważną zmianę związaną ze swoją siecią blockchain. W dość dużym stopniu zmieni ona sposób wykonywania transakcji, a także istotnie zmniejszy podaż, co przełożyć się może na wzrost ceny.

Ethereum czeka upgrade

Ethereum przejdzie ważne zmiany już za kilka dni, bowiem 4 sierpnia wprowadzona zostanie aktualizacja blockchain kryptowaluty o nazwie Ethereum Improvement Proposal 1559 (EIP 1559). W gruncie rzeczy, upgrade można porównać do halvingu bitcoina, co przeważnie napędzała zwyżkę ceny. Środowisko związane z Ethereum liczy na podobne zachowanie kursu ETH.Jeden z analityków śledzących Ethereum, Andrew Keys z DARMA Capital uważa, że obecna aktualizacja oraz kolejna zapowiadana na I kw. 2022 r. sprawi, że jeszcze w 2022 r. zobaczymy ETH/USD notowane 5 razy wyżej.

Wracając do samej aktualizacji i jej technicznej natury, to EIP 1559 w dość duży sposób zmienia sposób w jaki transakcje przeprowadzane są w sieci Ethereum. Najważniejsza zmiana z perspektywy użytkownika to fakt, że koszty transakcyjne wypłacane górnikom będzie przedstawiona w jaśniejszy sposób.

Ethereum: niezwykle ważny upgrade ETH już niedługo
Kurs ETH/USD. Źródło: tradingview.com

Do tej pory, opłata transakcyjna (tzw. gas) nie była znana przed transakcją, przez co użytkownicy często byli zaskakiwani jej sporą wysokością. EIP 1559 zmieni ten mechanizm na „bazową opłatę” za każdą transakcję, której część będzie palona. Możliwe będzie także dorzucenie „napiwku”, co w swoim założeniu ma przyspieszyć proces.

fpmarkets

„Palenie tokenu” oznacza, że na stałe znika on z obiegu. Jest to mechanizm polegający na tym, że górnicy wysyłają go na specjalny adres, który posiada niedostępny prywatny kluczy. Bez niego, nikt nie może użyć tokenu, przez co nie wraca on już nigdy do obiegu, zatem zmniejsza się ogólna podaż Ethereum podbijając cenę kryptowaluty w ramach prostej relacji popytu do podaży.

EIP 1559 podwoi także rozmiar bloku, przez co liczba transakcji w nim będzie dwa razy większa.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here