Naga Markets

Ethereum niedowartościowane. Historyczny układ RSI i 200 EMA dla ETH sugeruje odbiciePopularny analityk kryptowalutowy InvestAnswers twierdzi, że natywny token sieci Ethereum (ETH) znalazł się w silnej strefie wyprzedania i jest gotowy do rozpoczęcia byczego odreagowania. Druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wysyła jego zdaniem sygnały sugerujące, że odbicie cen od obecnych poziomów wsparć jest coraz bliższe.

  • Ethereum zdaniem analityka rysuje ten sam wzorzec niedowartościowania co m.in. w maju i wrześniu ubiegłego roku
  • Zwraca uwagę na układ średniej ruchomej z 200 ostatnich dni oraz wskaźnika siły względnej RSI na wykresie ETH/USD
  • Mają one sugerować – przy założeniu, że historia na wykresie się powtarza – rychłe odbicie ethereum do dolara
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wskaźnik RSI na wykresie ethereum sugeruje, że odbicie ceny jest bliskie

Analityk wskazuje w szczególności wskaźnik siły względnej (RSI), który na wykresie ethereum znajduje się w tym samym punkcie, w którym znajdował się pod koniec maja ubiegłego roku, kiedy rozpoczął się rajd uwolnienia cenowego, a także w czerwcu ubiegłego roku tuż przed odwróceniem niedźwiedziego rynku i osiągnięciem historycznych maksimów.– Kiedy spojrzymy na RSI ethereum i porównamy go z dołkami cenowymi oraz tym jak te dołki przebijają 200-dniową średnią kroczącą, jest to dość niezwykłe. Mamy więc trzy obszary, w których RSI przełamał długoterminową średnią ruchomą. Mamy maj i czerwiec 2021 roku oraz styczeń 2022 roku – komentuje InvestAnswers.

Ethereum niedowartościowane. Historyczny układ RSI i 200 EMA dla ETH sugeruje odbicie
Wykres ethereum oczami InvestAnswers. Źródło: YouTube

– Ethereum jest mocno wyprzedane i odpowiada to historycznym dołkom na wykresie cenowym, które również niemal idealnie pokrywają się z 200-dniową średnią kroczącą. Obecnie znajdujemy się pod tą średnią, wyraźniej niż kiedykolwiek wcześniej. To mówi mi, że prawdopodobnie czeka nas lekkie odbicie ETH – dodaje.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

InvestAnswers dywaguje również na temat wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV) altcoina, która ocenia czy dane aktywo jest przewartościowane, czy też niedowartościowane na podstawie wartości godziwej.

XTB

– RSI pokrywa się bezpośrednio z wynikiem MVRV pokazującym, kiedy ethereum jest przewartościowane lub niedowartościowane w stosunku do swojej wartości godziwej. Kiedy wartość rynkowa jest znacznie wyższa niż wartość zrealizowana, historycznie wskazuje to na szczyt rynku. To gdzie znajdujemy się obecnie to totalna strefa wyprzedania. Widzieliśmy tylko trzy takie w przeciągu ostatniego roku – wyjaśnia analityk.

Ethereum w tym momencie wyceniany jest na 3133 dol. i odbija o 1,62% po trzech dniach spadków i teście lokalnych dołków, najniższych poziomów od 10 stycznia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pekao | najniższy kurs funta | kęty akcje wykres | akcje livechat | dax index | mercator akcje rekomendacje | kurs eth |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułTen Square Games rusza z pierwszą transzą buy-backu, obejmie do 70 tys. akcji
Następny artykułCEO MicroStrategy nie pozbędzie się bitcoinów (BTC) wartych 5 mld USD
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

1 KOMENTARZ

  1. Gościu sie napocił, wyrysował, napisał kolaborat, że zaraz wystrzał to the moon po czym po 2 dniach kurs zanurkowal -30%. Bez specjalnego powodu. Uwielbiam takich analityków i artykuły pseudoekspertow. Tymczasem samemu od 9 lat trafiam wszystkie dołki i górki i to bez jakiś specjalnych narzedzi. Wystarczy czuc aktualny sentyment i globalna ekonomie. Dodruk sie skonczyl niema kto pompowac gieldy. Czas realizacji zyskow. AT i wróżby na razie na półkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here