Naga Markets
Ethereum nie jest gotowe na masową adopcję, twierdzi Vitalik Buterin
Autor: DonkeyHotey

Według współzałożyciela sieci Ethereum (ETH), Vitalika Buterina, wiodący blockchain nie jest w tej chwili gotowy do bezpośredniej masowej adopcji. Buterin twierdzi, że wysokie opłaty transakcyjne w ramach Ethereum Layer 1 sprawiają, że sieć nie jest w stanie zapewnić użytkownikom korzystnych warunków do codziennych płatności.

Ethereum potrzebuje czasu zanim trafi do masowego użytku

Wzywając do zrównoważonych rozwiązań w zakresie skalowania sieci, Buterin podkreślił potrzebę zmniejszenia wysokości opłat transakcyjnych. Współzałożyciel Ethereum stwierdził, że rozwiązania skalowania warstwy 2. muszą uwzględniać to w swoim „zestawie narzędzi”.– Ethereum w obecnej formie, jego pierwsza warstwa, nie jest systemem, który jest gotowy do bezpośredniej, masowej adopcji – stwierdzał Buterin, odnosząc się do wysokości opłat transakcyjnych.

Jak dodał, blockchainy muszą być „tanie” jeżeli mają zostać masowo zaadoptowane przez główny nurt użytkowników.

Zobacz również: Biała księga Ethereum przewidziała DeFi, ale przegapiła NFT. Komentarz Vitalika Buterina

Obecnie liczne projekty, takie jak Arbitrum firmy Offchain Labs oraz StarkEx firmy StarkWare, dążą do poprawy skalowalności sieci Ethereum w ramach warstwy 2. Co więcej, ich celem jest również znaczne obniżenie kosztów transakcji poprzez rozwiązania rollupowe.

Mimo że Ethereum wciąż jest pionierskim blockchainem, ostatnio jest krytykowany za powolny czas rozwoju i przesunięcie w czasie procesu przechodzenia do protokołu Eth2.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Tezos i Zcash wśród projektów, którym kibicuje Buterin

Współzałożyciel ethereum (ETH) stwierdził w tym samym podcaście, iż maksymalizm na rynku wirtualnych walut może nie być dobrym posunięciem. Rosyjsko-kanadyjski programista nie jest zapatrzony tylko w swój projekt, chwali bowiem również dwa inne ekosystemy – tezosa (XTZ) i zcash (ZEC).

Wspominając o nich, przyznał, że wokół tych projektów dzieją się naprawdę fajne rzeczy.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here