Naga MarketsZdaniem jednego z założycieli Google, Sergeya Brina, dynamiczny wzrost wydobycia Ethereum napędza boom w branży komputerowej. W przepełnionym entuzjazmem liście do inwestorów pisał o tym, że jesteśmy świadkami istnego renesansu w branży technologicznej, co przekłada się na niemal każdą dziedzinę codziennego życia.


Przywołał w nim [liście] dwa czynniki. Po pierwsze prawo More’a. Po drugie popyt na zaawansowane urządzenia graficzne wykorzystywane w branży gier komputerowych oraz algorytmy Proof-of-Work nieobciążające procesorów graficznych (GPU), stosowane w procesie wydobywania m.in. Ethereum. 

A tymczasem Google od czerwca wprowadza zakaz reklam kryptowalut …

Ta radykalna decyzja ze strony Google stoi w dużej sprzeczności z wypowiedziami Brina. Już w marcu ogłoszono wprowadzenie zakazu reklam kryptowalut, rzekomo z myślą o ochronie konsumentów przed oszustwami. W reakcji na ten komunikat jeszcze tego samego dnia notowania BTC spadły o 10 procent.

Decyzji bronił dyrektor Google do spraw reklam Scott Gordon, powołując się na nieprzewidywalność rynku kryptowalut oraz potrzebę ochrony konsumentów przed narażeniem na szkody, a także brak pewności, w którym kierunku podążą kryptowaluty w przyszłości.

Wydobywanie kryptowalut przeżywa renesans

Mania kryptokopania osiągnęła swoje apogeum na przestrzeni ostatnich 18 miesięcy. Liczby mówią same za siebie: kopacze w roku 2017 zakupili 3 miliony jednostek GPU o wartości 776 mln USD. Zapowiada się, że w tym roku sprzedaż podskoczy jeszcze bardziej. Popyt zdecydowanie przewyższa podaż, za którym nie nadążają producenci kart graficznych.

W trwającym na dobre boomie, interes wyczuli potentaci z branży elektronicznej, tacy jak Samsung, który w styczniu tego roku rozpoczął produkcję podzespołów ASIC zaprojektowanych specjalnie do wydobywania bitcoina. Również w tym roku firma Eastman Kodak nawiązała współpracę z producentem sprzętu do wydobywania kryptowalut, który będzie wytwarzał koparki sprzedawane pod marką Kodak.

A tymczasem firma konsultingowa deVere Group przewiduje, że  Ethereum do końca tego roku może osiągnąć cenę 2,5 tys. USD oraz dalsze wzrosty w latach 2019 i 2020.

Współzałożyciel Reddit twierdzi, że Ethereum osiągnie 15 000 $ w tym roku

Renesans w branży krypto, a co za tym idzie w branży komputerowej i elektronicznej trwa zatem na dobre i nie zanosi się na to, by w najbliższej przyszłości uległ spowolnieniu.

Autor: Mirosław WilkConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here