Naga Markets

Ethereum Name Service (ENS) osiąga 2 miliony zarejestrowanych adresów. ethPodczas gdy świat kryptowalut przygotowuje się do The Merge, czyli aktualizacji sieci Ethereum w przyszłym miesiącu, liczba utworzonych adresów internetowych w ramach Ethereum Name Service (ENS) gwałtownie wzrosła, przekraczając w tym tygodniu próg milowy 2 milionów.

  • Domeny .eth pełnią rolę adresów internetowych, skrótowych przekierowań do portfeli oraz tokenów NFT
  • Zdaniem Vitalika Buterina, założyciela sieci Ethereum, adresy .eth same w sobie mogą być wartościowymi aktywami
  • Najdroższą domeną .eth sprzedaną do tej pory jest paradigm.eth, za który w październiku 2021 roku zapłacono 420 ETH, czyli 1,5 mln dol. według ówczesnych wycen
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Domeny .eth z kolejnym kamieniem milowym. 2 miliony adresów przekroczone

Według raportu Dune Analytics, całkowita liczba utworzonych nazw ENS wynosi obecnie 2 006 083, z 526 558 unikalnymi uczestnikami i 374 819 zarejestrowanymi nazwami pierwotnymi (znanymi również jako “nazwy odwrotne”).– 2 miliony utworzonych nazw ENS. “5 lat zajęło, aby dojść do 1 miliona nazw, następnie 3,5 miesiąca, aby dojść do 2 milionów nazw, a my dopiero zaczynamy – napisano na oficjalnym Twitterze projektu.

AVA Trade

Nazwy pierwotne pozwalają adresom Ethereum wskazywać na nazwę ENS, umożliwiając dApps znalezienie i wyświetlenie nazw ENS, gdy użytkownicy podłączą je do swojego konta Ethereum. Zamiast więc podawać długi i skomplikowany ciąg znaków swojego portfela, można podać po prostu nazwę domeny zarejestrowanej w ENS.

Ethereum Name Service zarządza wydawaniem i odnawianiem nazw domen .eth zbudowanych na blockchainie Ethereum. Domeny mogą być również sprzedawane jako NFT (non-fungible tokens), kryptograficznie unikalne tokeny, które pokazują dowód własności cyfrowego lub fizycznego aktywa.

Po tym, jak ENS Domains przekroczyło 1,8 miliona na początku tego miesiąca, Khori Whittaker, dyrektor wykonawczy True Names Limited – firmy stojącej za ENS Domains – komentował, że gwałtowny wzrost rejestracji był wynikiem organicznego wzrostu w społeczności.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

– Istnieje niezwykle aktywny i pełen pasji ekosystem zwolenników ENS, a oni niezależnie i organicznie tworzą subspołeczności i rozprzestrzeniają słowo o tym, co można zrobić z domenami ENS – powiedział Whittaker.

Jednak domeny ENS nie są już jedyną dostępną alternatywą. W zeszłym miesiącu rywal ENS, Unstoppable Domains, osiągnął wycenę 1 miliarda dolarów po rundzie finansowania serii A o wartości 65 milionów dolarów. Unstoppable Domains powiedział, że przekroczył dwa miliony zarejestrowanych domen w swoim serwisie w lutym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji lotos | alior akcje notowania | gpw cdr | notowania santander | benefit kurs | analizy gieldowe | notowanie pgnig |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułW co inwestować u schyłku inflacji? Daniel Kostecki zaprasza na webinar
Następny artykułFundacja Ethereum podkreśla, że The Merge nie zmniejszy opłat za gaz
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here