Naga MarketsKurs ethereum wzrósł od 21 września br. o ponad 2100 dolarów, powiększając w ten sposób trwającą od 20 lipca br. aprecjację do przeszło 3 tysięcy dolarów. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 3,5 miesiąca ETH podrożało o niemal 177 proc. Licząc z kolei od początku roku, kiedy to za ethereum zapłacić trzeba było 736 dolarów, cena ETH wzrosła o ponad 547 proc., przekraczając dziś barierę 4700 dolarów za sztukę, co jest najwyższą wartością w historii.

ETH kosztuje ponad 4700 USD

Goldman Sachs przewiduje, że do końca roku cena ethereum może wzrosnąć nawet do 8000 USD. Jeszcze bardziej optymistyczna prognozę przedstawił niedawno znany trader i analityk kryptowalutowy Justin Bennett, który oczekuje, że cena ETH wzrośnie do stycznia 2022 r. nawet w okolice 20 tysięcy dolarów.Zobacz także: Ethereum osiągnie 22 tys. jeżeli powtórzy się cykl z 2016 roku

Serwis Finder.com przeprowadził ankietę wśród ekspertów branży fintach. Jej wyniki wskazują, iż eksperci spodziewają się, że kurs ETH wzrośnie w ciagu najbliższej dekady (do 2030 r.) nawet do 50 tysięcy dolarów.

Co więcej, wielu ekspertów kryptowalutowych, w tym menedżer funduszu hedgingowego kryptowalut Rahul Rai, uważa, że ETH jest na dobrej drodze do wyprzedzenia bitcoina jako kryptowaluty nr 1 pod względem kapitalizacji. W jego ocenie mogłoby się to wydarzyć już około połowy 2022 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kęty akcje opinie | kęty akcje wykres | cyfrowy polsat giełda | kęty akcje notowania | złoty| najwięksi brokerzy forex | akcje pkn | lpp akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBitcoin zbliża się do swojego rekordu. Ceny srebra w drugim tygodniu listopada wzrosły do 24 USD
Następny artykułPGNiG wystąpiło o zgodę na rozpoczęcie wierceń na złożu Tommeliten Alpha
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here