Naga Markets

Ethereum na 19-miesięcznym szczycie wobec Bitcoina. Wieloryb uwolnił wzrost ETHKiedy cena Ethereum (ETH) przekroczyła poziom 450 dolarów, w książce zleceń giełdy kryptowalut Bitfinex pojawiła się bardzo duża pozycja. Wkrótce potem ETH wobec Bitcoina (BTC) wzniosło się na najwyższy poziom od 19 miesięcy. Tuż przed godziną 18., notowania ETH/USD na giełdzie Bitfinex testowały poziom 486 dolarów. Ostatni raz takie ceny oglądaliśmy ponad 2 lata temu.

  • Liczba dziennych transakcji na ETH w sierpniu wzrosła do 1,2 mln
  • Ethereum zyskuje w związku z popytem na tokeny Uniswap i DeFi
  • Duża transakcja na giełdzie Bitfinex aktywowała wzrost ETH/USD

Wzrost aktywności użytkowników i popytu na ETH

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na ETH utrzymywał się silny wzrost aktywności użytkowników. Dane z Etherscan pokazują, że dzienny wolumen transakcji na Ethereum wzrósł z około 420 000 w styczniu do ponad 1,2 miliona transakcji dziennie w sierpniu.Gwałtowny popyt na tokeny Uniswap i małe zdecentralizowane tokeny finansowe (DeFi) stworzył stały popyt na ETH. W sieci blockchain Ethereum użytkownicy muszą korzystać z ETH do pokrycia opłat transakcyjnych, co jest również nazywane „gazem”.

Koszty gazu, w wyniku gwałtownego wzrostu dziennych transakcji, skłoniły użytkowników do zakupu ETH w celu pokrycia wydatków sieciowych. Od początku czerwca, kiedy rynek DeFi zaczął gwałtownie rosnąć, napędzał popyt na ETH.

Według danych firmy Glassnode, koszty gazu rosną tak szybko, że powodują wzrost przychodów górników.
– Górnicy Ethereum zarobili ponad 500 tysięcy dolarów na opłatach transakcyjnych w ciągu ostatniej godziny. To nowy rekord w ciągu jednej godziny (z wyłączeniem anomalnych opłat transakcyjnych na początku tego roku) – napisali analitycy z Glassnode.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zlecenie na ponad 7 tysięcy ETH w order booku

Dostrzegając popyt, wieloryby lub zamożni indywidualni górnicy najwyraźniej skupują ETH.

Paolo Ardoino, dyrektor techniczny Bitfinex skomentował na Twitterze, że „ktoś naprawdę chce kupić ETH”. Do tzw. order booka trafiło bowiem zlecenie na ponad 7 tysięcy ETH.

Bitfinex jest uznawana za jedną z niewielu giełd używanych przez tzw. wieloryby, obok Gemini i Bitstamp. 7 tysięcy EHT po cenie 458 dolarów jest warte 3,2 miliona dolarów, co  jest dużym pojedynczym zleceniem kupna na giełdzie.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here