Naga MarketsEthereum może podrożeć do 20 tys. dol. do 2025 r., uważa panel ekspertówKurs Ethereum gwałtowanie wystrzelił w ostatnich miesiącach zyskując ponad 430% od początku tego roku. Kurs drugiej najpopularniejszej na świecie kryptowaluty jest obecnie notowany tuż poniżej 4000 dol., a niektórzy eksperci spodziewają się nawet, że poziomy powyżej 20 tys. dol. są możliwe do osiągnięcia jeszcze przed 2025 rokiem dając potencjał do zwyżki o kolejne 400%.

  • Jednym z powodów kolejnego rajdu ETH są spodziewane duże zmiany do sieci Ethereum
  • Nie bez znaczenia jest także olbrzymi wzrost popularności NFT
  • W rezultacie ETH może stać się najczęściej handlowaną krypto już pod koniec 2022 roku

Ethereum może przebić 20 tys. dol. w 2025 r.

Cena Ethereum może wzrosnąć do 19842 dol. do 2025 r. jak wynika z uśrednienia przewidywań podanych przez panel 35 ekspertów kryptowalutowych wypytanych przed portal Finder.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zasadniczymi powodami są duże zmiany w sieci Ethereum, ale także lawinowo rosnąca popularność zdecentralizowanych finansów i tokenów NFT, co potencjalnie daje ETH szerokie spektrum zastosowań – w przeciwieństwie do Bitcoina.

Właśnie dlatego panel ekspertów stwierdził, że jeszcze do końca 2022 roku Ethereum stanie się najczęściej handlowaną kryptowalutą na świecie, detronizując tym samym długo panującego lidera: BTC.

Ethereum może podrożeć do 20 tys. dol. do 2025 r., uważa panel ekspertów
Notowania ETH/USD. Źródło: tradingview.com

Wszystko zależy jednak od tego, czy uda się sprawnie przeprowadzić zmiany, a także czy w ich wyniku spadną koszty obsługi krypto.

fpmarkets

Prawdopodobnie zobaczymy bardzo duże usprawnienia dla sieci Ethereum w tym roku, zatem można spodziewać się, że spowodują one wypchnięcie ceny jeszcze wyżej w górę. – stwierdziła członek wspomnianego panelu, COO BitBull Capital, Sarah Bergstrand. Jest ona zdecydowanym bykiem wobec Ethereum spodziewając się wzrostu ceny do nawet 100 tys. dol. do 2025 roku.

Zobacz również: Elon Musk w Saturday Night Live: Tak, Dogecoin to wałek!

invest

Nie trudno odkryć przyczynę zwyżki kursu ETH/USD w ostatnich miesiącach: to wzrost znaczenia DeFi, które pozwalają m.in. na udzielanie zdecentralizowanych pożyczek czy składanie środków na lokaty z wykorzystaniem kryptowalut. Co więcej, dodatkowo popyt na Ethereum napędził ostatnio szalony wzrost zainteresowania NFT.

DeFi jest fundamentem alternatywnego systemu finansowego, który jest łatwiej dostępny i zdemokratyzowany, a także jest w dużej mierze oparty o zdecentralizowane aplikacje w sieci Ethereum. – stwierdziła Iwa Salami, członkini panelu i reprezentantka University of East London. – Te ostatnie postępy wyznaczają przyszłość finansów i są bardzo obiecujące, a dobrze zbalansowana regulacja może przysporzyć wiarygodności temu wzrastającemu sektorowi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here