Naga Markets

Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez CoinShares spadki na Ethereum mogą się pogłębić w najbliższym czasie. Eksperci zauważyli, że ilość krótkich pozycji zajmowanych na ETH przez inwestorów instytucjonalnych jest rekordowo wysoka. Ten negatywny sentyment na rynku może mieć związek ze zbliżającą się aktualizacją Shanghai, która budzi niepokój. 

Ethereum może dalej tracić

Zgodnie z najnowszym raportem od CoinShares w zeszłym tygodniu doszło do zwiększenia ilości inwestorów instytucjonalnych zajmujących krótkie pozycje na drugiej co do wielkości kryptowalucie. Jest to niedźwiedzi sygnał dla rynku. 

Dotknęło to również inne wirtualne waluty. Analizując cały rynek, eksperci zauważyli, że “napływy krótkich produktów inwestycyjnych stanowiły 75% całkowitych wpływów, co sugeruje, że zagregowany sentyment był głęboko negatywny dla tej klasy aktywów, podczas gdy całkowity AuM jest obecnie w najniższym punkcie od 2 lat i wynosi 22 mld dol.“.

Choć w przypadku Ethereum odnotowano największy w historii napływ do krótkich pozycji na instrumenty inwestycyjne związane z ETH, obok zauważono niewielki odpływ w przypadku długich pozycji. 

W opinii analityków negatywny sentyment wobec drugiej co do wielkości kryptowaluty może mieć związek ze zbliżającą się aktualizacją Shanghai. Ma ona bowiem odblokować Ethery zablokowane w kontrakcie depozytowym Beacon Chain. 

Mimo iż uwolnienie ETH może budzić niepokój, warto pamiętać, że posiadacze Etherów nie będą mogli masowo wycofać swoich monet. Wszystko ze względu na ograniczenia nałożone przez protokół mające na uwadze bezpieczeństwo sieci. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

XTB

Aktualna sytuacja na wykresie ETH

Kurs drugiej co do wielkości kryptowaluty oscyluje obecnie w pobliżu 1 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni jej wartość spadła o ponad 14%. W zakresie dobowym straciła około 2,52%. 

Przy aktualnym poziomie cenowym Ether oddalony jest od swojego ATH o więcej niż 77%. Swój szczyt odnotował on w okolicy 4,8 tys. dol. Najniższy tegoroczny poziom, do jakiego spadł kurs ETH, wyniósł 896 dol. według uśrednionych danych.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs dolara wskazuje na korektę. Rynek czeka na jutrzejsze zapiski FED
Następny artykułZmiany w podatkach nadchodzą. Jak na to zareaguje polska waluta?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here