TMS


Ethereum (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, jest przedmiotem szczegółowej analizy ze strony amerykańskich federalnych organów nadzoru. Według Wall Street Journal (WSJ), organy nadzoru debatują nad tym, czy zaklasyfikować je jako papiery wartościowe zgodnie z prawem amerykańskim, czy też nie.


Według Wall Street Journal, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC) badają, czy wiele popularnych kryptowalut – nie tylko tokenów i ICO – powinno być regulowanych jako papiery wartościowe na mocy prawa federalnego. Szczególny nacisk kładzie się obecnie na Ethereum, którego jednostki zostały pierwotnie sprzedane w ramach przedsprzedaży już w lipcu 2014 oku. Nowe jednostki kryptowaluty wykopane zostały natomiast dopiero w lipcu 2015 roku.

Jak donosi WSJ, Ethereum – największy na świecie altcoin, znajduje się w regulacyjnej “szarej strefie”. Największym problemem jest znalezienie odpowiednich ram prawnych regulujących to, jak ETH został po raz pierwszy rozdany w 2014 skoro pierwszy blok Ethereum powstał 30 lipca 2015 roku. W trakcie ICO Fundacja Ethereum pozyskała 31,529 BTC, co stanowiło wówczas 18 439 086 USD.

Ponieważ fundusze zostały wykorzystane na rozwój platformy Ethereum, WSJ stwierdziło, że regulatorzy obawiają się, iż sprzedaż ETH była prawdopodobnie sprzedażą papierów wartościowych, szczególnie biorąc pod uwagę, że wielu inwestorów kupiło monety spekulując, że ostatecznie wzrośnie ich wartość. Regulatorzy mogą również rozważyć, jaki poziom zapotrzebowania na ETH pochodzi od osób, które wykorzystują go do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji w sieci, a jaki od spekulantów, którzy kupują go tylko w celach inwestycyjnych.

Jeśli ETH zostanie uznane za papiery wartościowe, zgodnie z prawem federalnym Stanów Zjednoczonych powinno zostać zarejestrowane jako taki w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w 2014 r., zanim zostanie sprzedana inwestorom amerykańskim – zauważa WSJ.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPoznaliśmy kwietniowy raport ADP. Jak reaguje EURUSD?
Następny artykułVitalik Buterin: Sharding – znacząca poprawa w skalowaniu nadchodzi
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here