Naga MarketsMimo, że bitcoin (BTC) jest o wiele bardziej medialną, a co za tym idzie i popularną kryptowalutą, to analitycy JPMorgan uważają, że to ethereum (ETH) okaże się lepszą inwestycją. W ich ocenie, rosnąca liczba zastosowań ethereum – pożyczki peer-to-peer, NFT, gry, stablecoiny – powinna pomóc mu utrzymać wartość w klimacie rosnących stóp procentowych.

Bitcoin skazany na spadki?

Analitycy JPMorgan, jednego z największych holdingów finansowych na świecie, będącego liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usług dla klientów biznesowych uważają, że wzrost rentowności obligacji i ewentualna normalizacja polityki monetarnej wywiera presję spadkową na bitcoina jako formę cyfrowego złota, w ten sam sposób, w jaki wyższe realne rentowności wywierały presję spadkową na tradycyjne złoto.Ethereum lepsze niż bitcoin

Ich zdaniem, ethereum może być “bezpieczniejsze” niż bitcoin. Zaznaczają tu jednak, że to wciąż kryptowaluta, więc trzeba liczyć się z jej zmiennością. Równocześnie eksperci wskazują sposoby, dzięki którym można zdobyć ekspozycję na ETH bez faktycznego zakupu tokenów.

Jednym ze sposobów jest zainwestowanie w notowaną na amerykańskim parkiecie giełdowym spółkę Coinbase będącą największą w USA i jedną z największych na świecie platformą wymiany Kryptowalut zarabiająca na opłatach transakcyjnych. Dostrzegają oni bowiem, że wiele kryptowalut sprzedawanych na giełdzie jest zasilanych przez blockchain Ethereum, co oznacza, że zakład na Coinbase jest w zasadzie zakładem na samo Ethereum. Ich kontrakty terminowe są bowiem ściśle powiązane.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony norweskiej do złotówki | akcje pkn orlen | aktualne kursy walut w czasie rzeczywistym | broker cfd | develia notowania | komentarz giełdowy | długoterminowa prognoza kursu hrywny | allegro akcje prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRopa naftowa WTI drożeje w środę pomimo rekordowego uwolnienia rezerw
Następny artykułKurs dolara mocny, jednak bez konkretnego kierunku. USD/PLN odbija od 4,20 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here