Naga MarketsMiliarder i inwestor Mark Cuban uważa, że ​​bitcoin jest zbyt złożony i zbyt kosztowny, aby stać się powszechnie używaną walutą. W ostatnim podcascie zagłębił się w to, dlaczego stał się bykiem BTC, w jaki sposób zdecentralizowane finanse mogą rywalizować ze starszym systemem bankowym, wskazał swoje ulubione projekty kryptowalut i powiedział dlaczego ethereum jest lepszym magazynem wartości niż bitcoin. Najpopularniejsza wirtualna waluta nieznacznie spada w poniedziałek oscylując przy poziomie 48 000 USD.

  • Bitcoin jest „zbyt kosztowny, wolny i złożony”, aby stać się walutą
  • Dolar nigdy nie upadnie, a BTC nie ma szans go zastąpić
  • Ethereum jest lepszym środkiem przechowywania wartości, ponieważ ma bardziej rzeczywistą użyteczność

Sceptycyzm wobec bitcoina i optymizm względem DeFi

Cuban był gościem Camili Russo w podcascie „The Defiant”, gdzie omówił swoje zaangażowanie w kryptowalut i przyszłość branży. Zaczął od krytykowania bitcoina jako wirtualnej waluty. Inwestor jest zwolennikiem technologii blockchain i dlatego interesował się BTC niemal od samego początku. Jednak nigdy nie kupił narracji, że najpopularniejsza kryptowaluta stanie się kiedyś walutą.

Te artykuły również Cię zainteresują
W szczególności argument dotyczący bitcoina zawsze polegał na tym, że kiedyś będzie to powszechna waluta. Przez ostatnie pięć lat z nie zgadzałem się z tym poglądem. Do dziś nie wierzę, że BTC stanie się walutą. Większość zwolenników nawet nie mówi już, że to waluta. Przez lata słuchałem wszystkich rozmów na temat Lightning Network i tego, jak to wszystko zmieni, ale tak się nie stało – powiedział Cuban w trakcie podcastu.

Miliarder uważa, że ​​bitcoin jest „zbyt kosztowny, zbyt wolny i zbyt złożony”, aby stać się walutą. Co więcej, obecnie ludzie postrzegają go głównie jako magazyn wartości. Cuban posiada majątek 4,3 miliarda dolarów i jest 177. najbogatszą osobą na świecie, dodatkowo podważył narrację, że BTC jest zabezpieczeniem przed inflacją fiducjarną.

Nie sądzę, aby istniała korelacja między tym, co robi Rezerwa Federalna, a ceną bitcoina – zapewniał.

Chociaż przyznał, że niektóre suwerenne waluty załamały się, tak jak w Argentynie, uważa, że ​​dolar nigdy nie upadnie, a bitcoin nie ma szans go zastąpić. Dzieje się tak, ponieważ nawet wtedy BTC nadal byłby wyceniany w stosunku do lokalnej waluty fiducjarnej. Jednak z optymistyczną perspektywą prognozuje, że Rezerwa Federalna zastąpi część swoich rezerw złota kryptowalutami.

Jeśli kraje uważają, że bitcoin to zasób wartości, w który wierzy wystarczająca liczba ludzi, można oczekiwać, że suwerenne rządy sprzedadzą część swojego złota, aby kupić pewien procent w bitcoinie, ethereum, USDC i tetherze – dodał.

Ethereum to lepszy sposób przechowywania wartości niż bitcoin

Dla większości w branży bitcoin jest domyślnym środkiem przechowywania wartości. Jednak dla ekscentrycznego miliardera ethereum jest lepszym środkiem przechowywania wartości, ponieważ ma bardziej rzeczywistą użyteczność.

Ethereum ma teraz przewagę nad bitcoinem nie tylko jako magazyn wartości, ale także pod kątem transakcyjnym. Coraz więcej osób zaczyna korzystać z NFT (niewymienialnych tokenów) i kupią ETH, aby się do tego dostać – podkreślił.

Cuban uważa, że siła ethereum polega na jego użyteczności, czego bitcoin nie posiada. Istnieje coraz więcej rzeczywistych przypadków użycia ETH. Najpopularniejszy ma miejsce w DeFi, sektorze, który rozwija się ostatnio bardzo agresywnie. Tokenizacja tradycyjnych aktywów i sprzedaż ich za pośrednictwem tokenów cyfrowych również staje się istotnym przypadkiem rosnącego użycia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin spada w nowym tygodniu. BTC blisko szczytów

Notowania BTC/USD korygują w poniedziałek spadając o -1,5% do poziomu 48 000 USD. W niedziele najpopularniejsza kryptowaluta wzrosła do 49 715 USD i niewiele zabrakło do przetestowania okrągłego poziomu oporu 50 000 USD. Z drugiej strony najbliższy poziom wsparcia stanowi szczyt ze stycznia 42 000 USD.

 

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jsw | notowania dolara online | btc news | bitcoin kurs 2019 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here