Naga MarketsPo silnym wybiciu się kursu bitcoina powyżej 15 000 USD analitycy patrzą teraz już w stronę etheru. Sądzą, że to ETH może wszystkich pozytywnie zaskoczyć w listopadzie.

  • BTC kosztuje nadal więcej niż 15 000 USD, co jest jednym z najwyższych poziomów w historii kryptowaluty.
  • Analitycy uważają, że wkrótce zaskoczy też ETH.
  • Na wykresie odbił nie tylko kurs ETH, ale też projektów DeFi.

Kurs bitcoina a kurs etheru

Cena bitcoina (BTC) zbliża się już do 16 000 USD. Po tak mocnym wzroście dominującej kryptowaluty analitycy patrzą jednak teraz w kierunku etheru (ETH).

Skąd takie zainteresowanie kryptowalutą Vitalika Buterina? Po pierwsze, kapitał na rynku bitcoina może rozlać się też na czołowe altcoiny. Zwłaszcza po tym, jak dowiedzieliśmy się, że start nowej wersji Ethereum – Ethereum 2.0. – ma mieć miejsce już w grudniu (więcej na ten temat przeczytasz tutaj). Po drugie, ETH przetestowało ostatnio krytyczny poziom oporu na wykresie, zwiększając szanse na większy wzrost ceny.

Kursy ETH i DeFi odbiją

Denis Vinokourov, szef badań Bequant, powiedział Cointelegraph, że kapitał z bitcoina może przechodzić na obszar etheru i całego ekosystemu Ethereum. W ciągu ostatnich 48 godzin zdecentralizowany rynek finansowy radził sobie szczególnie dobrze po stagnacji, która trwała aż od początku września.

Tokeny DeFi, takie jak YFI Yearn.finance i UNI Uniswap, wzrosły o prawie 30 proc. po nagłym odbiciu ETH.

– Wszystkie oczy mogą być skierowane na bitcoina i wzrost powyżej poziomu 15 000 USD. Jednak ostatnia aktualizacja dot. rozwoju związana z Ethereum może sprawić, że część kapitału wróci do Ethereum i jego szerszego ekosystemu – mówił Vinokourov.

Jak na razie za 1 BTC płaci się ok. 15 500 USD, czyli tyle samo co wczoraj, ale 15 proc. więcej niż 7 dni temu. Z kolei 1 ETH kosztuje dzisiaj 456 USD, więc ponad 6 proc. więcej niż 24 h temu i aż 19 proc. więcej niż tydzień temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here