Naga MarketsOstatnie badania pokazują, że token platformy Ethereum – Ether (ETH) – był kryptowalutą najbardziej skorelowaną z resztą rynku cyfrowych walut w 2019 r.

W raporcie opublikowanym 22 stycznia przez giełdę kryptowalut Binance sugeruje się, że w 2019 r. średni współczynnik korelacji ETH wynosił 0,69. Czytamy tam dokładnie:

„Ether (ETH) jest najbardziej skorelowanym aktywem. Przy średnim współczynniku korelacji wynoszącym 0,69 w całym 2019 r. Jest to stale jedno z najbardziej skorelowanych aktywów. Współczynnik ten rozpoczął się od 0,69 w Q1 i wzrósł do 0,72 w Q4 (Q2: 0,65; Q3: 0,74).”

Ethereum warte śledzenia przez traderów

Według raportu ether był znacznie mniej skorelowany z rynkiem w pierwszej połowie 2019 r., ale stał się najbardziej skorelowany w drugiej połowie. Co ciekawe, w dokumencie wskazano, że „programowalne łańcuchy bloków”, takie jak Ethereum, NEO i EOS, często wykazywały ze sobą wyższe korelacje niż w przypadku aktywów nieprogramowalnych.

Inne aktywa kryptograficzne, które wykazały wysoką korelację z resztą rynku, to Cardano (ADA), EOS, Litecoin (LTC), XRP i Binance Coin (BNB). Ponadto eksperci zaobserwowali, że korelacja jest zwykle wyższa wśród kryptowalut o najwyższej kapitalizacji rynkowej.

Natomiast aktywami o najniższej korelacji z resztą rynku są: Cosmos (ATOM) z korelacją 0,31, a następnie Chainlink (LINK) i Tezos (XTZ) o odpowiednich współczynnikach 0,32, 0,4. Ogólnie mediana korelacji między dużymi kryptowalutami nieznacznie spadła w ostatnim kwartale 2019 r

Wpływ Binance na rynek

Innym interesującym zjawiskiem wskazywanym przez ludzi z Binance jest właśnie „efekt Binance”, który odnosi się do faktu, że kryptowaluty notowane na Binance wykazują wyższe korelacje niż aktywa nieobecne na tej giełdzie.

Bitcoin a złoto

Podczas gdy powszechnie obserwowano korelację między poszczególnymi aktywami kryptograficznymi, korelacja między bitcoinem (BTC) a tradycyjnymi aktywami – zwłaszcza złotem – jest nadal przedmiotem dyskusji. Niemniej jednak nowe dane sugerują, że BTC jest mniej skorelowany ze złotem, niż wielu uważa.

W przeszłości niektórzy zauważyli również, że bitcoin miał odwrotną korelację z rynkiem akcji. To też jest dość proste do obalenia. Rynek kryptowalut chyba szuka dopiero swojego miejsca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here