Naga MarketsEthereum: kop ether (ETH) i zarabiaj ponad 100 000 USD rocznie!Jak wyliczają eksperci, entuzjaści kryptowalut mogą zarobić aż 122 000 USD rocznie na wydobyciu etheru, kryptowaluty Ethereum. Simon Byrne przeniósł kopanie kryptowaluty w domu na zupełnie nowy poziom, starając się wykorzystać potencjał ETH.

  • Ether okazuje się być idealną kryptowalutą do kopania w domu. Przynajmniej tak uważa Simon Byrne.
  • Za pomocą jego konfiguracji koparek można ponoć zarobić nawet 120 000 USD rocznie.

Kop ether, będziesz bogaty!

Byrne skonfigurował platformę wydobywczą ETH składającą się z 78 kart graficznych GeForce RTX 3080. Chociaż RTX 3080 jest dedykowane graczom z najwyższej półki, górnicy kryptowalut używają tych potężnych urządzeń, aby zwiększyć swoje możliwości w procesie miningu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gdy każda karta zużywa około 300 W mocy, konfiguracja Byrne’a zużywa 23,4 kW energii. Nie ma nawet wpływu na powiązane koszty, takie jak AC. Ogólnie rzecz biorąc, jego rachunek za prąd szacuje się na około 2166 USD miesięcznie.

RTX 3080 pojawiło się na rynku we wrześniu w cenie 699 USD, ale niedobory dostaw spowodowały wzrost kosztu jednostkowego do 1199 USD. Przy tak niskiej cenie oznacza to 93 522 USD za konfigurację Byrne’a.

Mimo to koszty te mogą zostać zrekompensowane przez możliwości wydobywcze. Jedna karta graficzna GeForce RTX 3080 ma szybkość hashowania około 83 MH / s przy użyciu Ethash, co według Garreffa powinno generować około 0,22236870 ETH miesięcznie. Wszystkie 78 kart generowałoby zatem 17,3 ETH miesięcznie, co odpowiada około 12 352 USD przy dzisiejszych cenach. A te ostatnie mogą wkrótce wzrosnąć.

Cena ETH

Cena etheru spadła przez weekend do poziomu 700 USD. Dziś jednak 1 ETH kosztuje już ok. 740 USD, czyli 4 proc więcej niż wczoraj i ok. 20 proc więcej niż tydzień temu. Powrót kolejnego sezonu na kryptowaluty, jak przewidują niektórzy, może spowodować wzrost ceny ETH w perspektywie średnioterminowej. Będzie to możliwe, gdy inwestorzy przejdą od bitcoina na rynki innych kryptowalut o dużej kapitalizacji. Niektórzy są zdania, że ETH może docelowo kosztować nawet 9 000 USD.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here