Naga MarketsWspółzałożyciel giełdy kryptowalut Gemini Cameron Winklevoss uważa, że wartość Ethereum nie znajduje odzwierciedlenia w jego kapitalizacji rynkowej, a dynamicznie rozwijający się sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) jest wciąż w powijakach.

  • Kapitalizacja ETH nie odzwierciedla jego realnej wartości 
  • Notowania ETH znajdują się jedynie 28 proc. powyjesz szczytów sprzed trzech lat, podczas gdy cena BTC wybiła aż o 145 proc. powyżej wierzchołków z grudnia 2017 r.
  • DeFi nie musi konkurować z BTC

Kurs Ethereum dopiero się rozpędza?

Miliarder porównuje Ethereum do systemu operacyjnego, takiego jak Windows czy iOS od Apple. Wskazuje on w ten sposób na potencjał ETH do pełnienia niezliczonych funkcji w sieci. To właśnie ten potencjał sprawia, że w jego ocenie ETH wciąż pozostaje mocno niedocenione.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Naprawdę trudno jest nałożyć pułap lub ramy na kreatywność. Jak więc to wycenić? Mogę ci powiedzieć, że przy 1500 USD za ETH (w chwili pisania tego artykułu jest to już 1750 USD) i ilości pracy, która jest wykonywana, a także rosnącej dojrzałości sieci w ciągu ostatnich trzech lat, patrząc na Ethereum, czuje, że jest on naprawdę niedowartościowany tam, gdzie obecnie się znajduje – wskazał Cameron Winklevoss dodając, że Bitcoin jest blisko dwukrotnie wyżej niż trzy lata temu.

Bitcoin wzrósł o ponad 1150 proc.

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC wzrosła od marca 2020 roku o ponad 1150 proc. z niespełna 4 tysięcy dolarów aż powyżej 48 tysięcy dolarów. Dzięki tak znacznym wzrostom, notowania BTC znalazły się aż 145 proc. powyżej wierzchołków z grudnia 2017 roku.

Ethereum wzrosło o 1940 proc.

Analizując natomiast notowania ETH zauważymy, ze choć jego cena wzrosła od marca ubiegłego roku o niemal 1940 proc., to jednak znajduje się ona “jedynie” nieco ponad 28 proc. powyżej wierzchołków sprzed trzech lat.

Odnosząc się do DeFi, Cameron Winklevoss przyznał, że zarówno on, ja i jego brat bliźniak Tyler w pełni popierają rodzącą się przestrzeń.

– Jesteśmy zdecydowanie pro DeFi. Wymieniliśmy dziesiątki tokenów DeFi na Gemini i na prawdę bardzo to wspieramy. To dopiero początek i jest to w pewnym sensie proces budowania z klocków lego, łączenia się i przebudowy scentralizowanych finansów – wskazał miliarder dodając, że istnieje pewne ryzyko i niektóre projekty z pewnością poniosą spektakularną porażkę. Inne odniosą jednak niewiarygodny sukces.

W przeciwieństwie do opinii wielu zwolenników Bitcoina, Winklevoss uważa, że DeFi nie musi konkurować z BTC, ponieważ służą one różnym celom w sektorze kryptowalut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik co to | ropa wti forum | kurs zlotego | bitcoin akcje | blik co to znaczy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułmBank będzie testował proces zawierania ugód z frankowiczami
Następny artykułDalsza przecena dolara, siła złotego, franka i jena – Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here