Naga MarketsWspółzałożyciel Ethereum (ETH) Vitalik Buterin przyznał, że stara się tak rozwijać swoją platformę, by rozwiązać ograniczoną funkcjonalność samego Bitcoina (BTC). Powiedział to w czasie rozmowy z dziennikarzem Business Insider.

Podczas wywiadu Buterin porównał Bitcoina do tradycyjnego kalkulatora, który dobrze i sprawnie działa, ale rynek potrzebuje czegoś więcej. Mimo wszystko w jego odczuciu Ethereum jest bardziej jak smartfon, który może posiadać różne aplikacje i jest zdolny robić prawie wszystko.

Buterin uważa także, że to, czego dokonał, “polegało zasadniczo na tym samym pomyśle”, co idea smartfonu tj. zwiększeniu mocy systemu Bitcoina oraz uczynienie go bardziej uniwersalnym w zastosowaniu.

Czym jest Ethereum?

Ethereum to jedna z najpopularniejszych i druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta. Dzięki swojej funkcjonalności, Ethereum niegdyś nazywane było “Bitcoinem 2.0”. To nie tylko kryptowaluta, to cała platforma oparta o technologię Blockchaina, która poza możliwością użytkowania go jako środka płatniczego, umożliwienie każdemu, kto tylko zechce stworzenie aplikacji i udostępnienie jej. Służy ona m.in. do zawierania inteligentnych kontraktów (z ang. smart contracts) oraz tworzenia aplikacji za pomocą zdecentralizowanej sieci peer-to-peer. Sieć ta złożona z tworzonych przez użytkowników węzłów nosi nazwę EVM (Ethereum Virtual Machine). Umożliwia ona crowfunding poprzez ICO (ang. Initial Coin Offering) oraz tworzenie zdecentralizowanych, autonomicznych organizacji (DAO).

Sieć obecnie jest mocno rozwijana. Przez zmiany kryjące się pod nazwą Constantinopole zreformowano kopanie tokenów ETH. Nagroda za wykopanie każdego bloku dla górników spada teraz z 3 do 2 ETH. W rezultacie może przełożyć się to na wyższy kurs ETH.

Zwolenników Ethereum z pewnością ucieszy też fakt, że kryptowaluta będzie obsługiwana przez nowy smartfon Samsunga – Galaxy S10.

W grudniu ubiegłego roku Buterin pytany o dalszy rozwój ogłosił, że przyszłe blockchainy z shardingiem opartym na dowodzie udziałów będą “tysiąc razy wydajniejsze”.

Dziś cena jednego tokenu ETH wynosi 127,46 USD i zalicza obecnie kolejny spadek. W ciągu doby spadła o 5,70 USD. Można jednak założyć, że, kiedy tylko sytuacja na rynku kryptowalut unormuje się, token zaliczy kolejna hossę.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here