Naga MarketsEthereum ETHEther, kryptowaluta platformy do kreowania smart kontraktów Ethereum, odnotowała właśnie najdłuższą mini-hossę na wykresie od prawie czterech miesięcy.

Druga co do wielkości kryptowaluta na świecie pod względem wartości rynkowej kapitalizacji wzrosła o 3,9, 1, 3,5 i 6,2 procent odpowiednio w sobotę, niedzielę, poniedziałek i wtorek, zgodnie z danymi CoinMarketCap. Teraz w ciągu doby spadła o 2,5 proc. Mimo wszystko ten pięciodniowy szlak zwycięstw jest najdłuższym tego typu okresem od końca maja, jak widać na wykresie etheru.

Ethereum – kurs

Eter odnotowywał umiarkowane zyski przez pięć kolejnych dni, od 23 maja do 27 maja. Kryptowaluta osiągnęła najwyższy poziom 364 USD w dniu 26 czerwca, po czym spadła do 167 USD pod koniec sierpnia.

Ostatni pięciodniowy zwycięski bieg wsparty jest wzrostem wolumenów handlowych i oznacza odwrócenie trendu spadkowego obserwowanego w okresie lipca i sierpnia.

Powyższe to mocny argument na to, by sądzić, że wycofanie się kursu, widoczne teraz na giełdach, może być tylko krótkotrwałym zjawiskiem. W chwili pisania tych słów ETH / USD kosztuje ok. 209 USD.

Jednak pomimo niewielkiej korekty, ether nadal rośnie o 16 procent w skali siedmiu dni. Tymczasem bitcoin, największa kryptowaluta, spadł o 3,1 procent.

Altcoiny

Pozytywna wydajność ether na wykresie dobrze wróży innym alternatywnym kryptowalutom. Takie “alty” jak XRP, IOTA i Tron ​​odnotowują wzrosty odpowiednio o 17, 19 i 15 procent, podczas gdy kryptowaluta XLM rośnie aż o 46 procent.

Czy więc czeka nas sezon na altcoiny? Tu zdania są podzielone. Wątpliwe, by nowa bańka na cyfrowych walutach była całkowicie możliwa bez bitcoina. Dziś kapitalizacja tego drugiego w skali całego rynku obejmuje aż ok. 70 proc. Realny jest jednak wystrzał kursu najstarszej na rynku kryptowaluty, a wraz z nim skok wycen “altów”.

O obecnej sytuacji na rynku kryptowalut mówił w swoim programie nasz redakcyjny kolega Arkadiusz Jóźwiak”

“Mimo, iż jeszcze nie tak dawno temu wskazywałem, że korelacja pomiędzy najstarszą z walut wirtualnych a popularnymi altcoinami była niezwykle duża, to na przestrzeni ostatnich dni ta zależność znacząco się jednak zatarła i w chwili obecnej dostrzec można, że to popularne altcoiny wykazują zdecydowanie większą zmienność niż BTC. Przez wiele tygodni Bitcoin przewodził rynkowi kryptowalut i kierunek (wzrost bądź spadek) zmiany jego ceny determinowały kierunek zmian altcoinów.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here