Naga MarketsChoć to bitcoin pozostaje najmocniejszą kryptowalutą pod kątem kapitalizacji, eksperci są zdania, że potencjał Ethereum jest większy. Weiss Ratings – bo o tej firmie mowa – uwzględnia jednak w swojej analizie nie cenę, ale adopcję, technologię, dynamikę rynku i ryzyko inwestycyjne.

  • Ethereum jest lepsze niż BTC – uważają eksperci. 
  • Wskazują na czynniki, które nie są powiązane z ceną.

Ethereum nowym królem kryptowalut?

Weiss umieszcza w rankingu też inne projekty. Dziś Ethereum (ETH) jest w nim na pierwszym miejscu, przed bitcoinem (BTC), Cardano (ADA), Litecoinem (LTC) i Stellar (XLM).

Te artykuły również Cię zainteresują
Agencja ratingowa chwali też Cardano – głównie za najlepszą technologię na rynku. Chodzi dokładnie o hard fork Shelley i zmiany, jakie wprowadza on w sieci Cardano. Analityk Weiss Juan Villaverde dodaje jednak, że warto zwracać uwagę też na Cosmos (ATOM), Fantom (FTM) i Tezos (XTZ).

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Mocniejsze fundamenty

Sam Villaverde zauważa, że ewentualna nowa hossa na rynku kryptowalut może mieć mocniejsze fundamenty, niż miało to miejsce wcześniej np. w czasie bańki w 2017 r. Jego zdaniem dziś inwestorzy nadal jednak koncentrują się na kryptowalutach o dużej kapitalizacji takich jak BTC, ETH czy XRP.

Druga historia dotyczy perspektywy małej kapitalizacji. Widzieliśmy, jak małe projekty odnotowują gigantyczne zyski, gdy trwa prawdziwy wyścig byków na rynku kryptowalut. Schemat z tego tygodnia sugeruje nam, że rynki kryptowalut nie są jeszcze w pełni gotowe [na dużą hossę] i że wciąż czekają nas wyższe ceny. Zwykle widzimy, że mniejsze altcoiny przewyższają [w skokach kursów] rynek dużych kryptowalut, gdy hossa wejdzie w późniejsze etapy – mówi mediom. – Fakt, że wzrosty, które widzieliśmy do tej pory, koncentrowały się głównie na dużych nazwach, mówi nam, że  wśród uczestników rynku kryptowalut nadal istnieje wysoka ostrożność – dodaje.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here