Naga MarketsMark Cuban

Cena Ethereum wzrosła w ostatnim czasie powyżej 2 100 dolarów, co było najwyższym poziomem w dotychczasowej historii notowań tej kryptowaluty. Aprecjacja ta z pewnością ucieszyła Marka Cubana, który preferuję właśnie ETH zamiast Bitcoina. Miliarder uważa bowiem, Ethereum jest lepszym magazynem wartości niż Bitcoin.

Funkcjonalność BTC jest ograniczona 

W podcaście Laury Shin “Unchained”, Cuban powiedział, że wszechstronność Ethereum uczyniła go bardziej atrakcyjną perspektywą w jego oczach, podczas gdy Bitcoin jest jedynie magazynem wartości i nie oferuje nic więcej.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Są między nimi znaczne różnice. Obydwa są w rzeczywistości platformami, które umożliwiają wiele. Ale Bitcoin w tej chwili ewoluował, by być przede wszystkim magazynem wartości i bardzo trudno jest go wykorzystać do czegokolwiek innego – powiedział Cuban.

Miliarder uważa, że wszechstronność sprawia, iż to Ethereum jest lepszym magazynem wartości. W jego ocenie, choć Bitcoin jest obecnie prawie pięć razy większy od Ethereum, nie oznacza to, że jest on pięć razy lepszy.

Według Cubana, powodem tego jest gorsza użyteczność Bitcoina w porównaniu do Ethereum. Wskazał on, że fundamentalna różnica sprowadza się do inteligentnych kontraktów lub ich braku w wiodącej kryptowalucie.

– Sama możliwość korzystania z inteligentnych kontraktów w sposób organiczny i natywny jest w tej chwili znaczącą różnicą – przyznał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pknorlen akcje | lotos akcję | kurs zl | notowania mercator | cena kryptowalut |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara ma za sobą dwa dni spadków. USD/PLN pogłębia minima
Następny artykułS&P 500 wyhamowuje wzrosty. Co dalej z głównym indeksem Wall Street?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here