Naga Markets

Ethereum jako most finansowy, łączącym setki projektów, jest prawdopodobnie najważniejszym elementem płatności kryptoWczoraj rozpoczęło się ważne dla świata krypto wydarzenie – Korea Blockchain Week (KBW). KBW przyciąga najważniejsze osobistości z czołowych projektów DeFi, rządów i instytucji finansowych. Wśród nich są Vitalik Buterin (Ethereum — Chief Scientist i założyciel), Changpeng Zhao (Binance — CEO i założyciel) i Sandeep Nailwal (Polygon — współzałożyciel). Event przez swoją popularność i okazję do poznania przemyśleń liderów DeFi jest medialny i warty śledzenia.

Założyciel Ethereum nazwał update blockchaina “prawdziwym game changerem”

Podczas tego wydarzenia najgłośniejszym echem odbiła się wypowiedź Vitalika, który oznajmił, że płatności kryptowalutami znowu “nabiorą sensu” po tym jak koszty transakcyjne spadną do ułamka centa dzięki smart contractom (roll-ups) na drugim poziomie (level 2) Blockchaina Ethereum.Buterin powiedział, że dzisiaj z roll-upami, opłaty transakcyjne są generalnie gdzieś pomiędzy 25 a 10 centami, a w przyszłości kompletnymi ulepszeniami wydajności nowych kontraktów, koszty transakcji mogą zejść do “5 centów, a nawet może tak nisko jak 2 centy”. Będzie to więc o wiele tańsze i bardziej przystępne.

Mimo początkowego funkcjonowania Bitcoina jako spekulacyjnego środku przechowywania wartości Buterin podkreślił jak ważne było stworzenie systemu płatności “peer-to-peer”, który był tańszy niż tradycyjny system bankowy. Jednak od 2013 r., według założyciela Ethereum, sytuacja się zmieniła przez rosnącą popularność kryptowalut.

Ethereum będąc mostem finansowym, łączącym setki projektów, jest prawdopodobnie najważniejszym elementem płatności krypto. Nowe rozwiązania technologiczne mają przywrócić krypto konkurencyjność na tym polu. Smart contracty (roll-upy) w nowej infrastrukturze mają zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też energię i moc obliczeniową.

Kolejna fala wzrostów?

Świat krypto nie miał łatwego roku. Gigantyczne spadki przysporzyły inwestorom potencjalnych strat i obnażyły wiele oszustw, które żerowały na popularności tokenów np. Terra/Luna. Jednak każdy krach ma swoje dobre strony — pozwala na pozbycie się nierentownych i nieefektywnych rozwiązań i powoduje wzrost fundamentalnej wartości projektów/spółek przez skupienie na podstawowej działalności.

Przez ostatni tydzień jednak ilość pozytywnych newsów zdaje się, że znacznie wzrosła. Najważniejsze z nich to adopcja NFT przez Instagram i przejście ETH na nowy blockchain. Mogą one mieć szerokie implikacje dla całego rynku i wydają się przedłużać optymizm inwestorów na kolejne ewentualne fale wzrostów.

Dzisiaj na platformie Conotoxia MT5, ETH i BTC rosną odpowiednio 1,4 proc.i 3,3 proc.na 11:00 GMT+3, osiągając poziom cen z czerwca. Na platformie najmocniej zyskuje Flow, wspomniany w poprzednim komentarzu dotyczącym kryptowalut (z dnia 05.08.2022 r.). W tym samym czasie odnotowuje dzienny wzrost rzędu 15,3 proc. Token od momentu ogłoszenia współpracy z Instagramem zyskał ponad 65 proc.

XTB

Rafał Tworkowski- Młodszy Analityk Rynków Finansowych, Conotoxia Ltd. (usługa inwestycyjna Cinkciarz.pl)

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | datawalk akcje notowania | kurs akcji pgnig | wykres bitcoina | pgnig akcje | kurs gbp | orange akcje rekomendacje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here