Naga MarketsZałożyciel i dyrektor generalny Tron (TRX), Justin Sun, stwierdził, że jego projekt „oficjalnie rozpocznie współpracę” z Ethereum (ETH) jeszcze w tym roku. Sun powiedział to podczas podcastu The Crypto Chick 6 kwietnia.

Tron jest od pewnego czasu uznawany za konkurenta Ethereum. Sam Sun powiedział teraz, że “konkurencja daje [rynkowi] lepszy produkt”. Dodał jednak również coś, co może w tym kontekście zaskakiwać:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Myślę, że w przyszłości będziemy nawet współpracować z wieloma deweloperami Ethereum, a także z przedsiębiorstwami zbudowanymi na Ethereum, aby ulepszyć tę branżę”.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Tron ogłosił również, że pracuje nad rozwiązaniem dot. skalowalności drugiej warstwy, które ma zwiększyć przepustowość transakcji o 100 razy w porównaniu ze stanem obecnym. Ponadto ma to radykalnie obniżyć opłaty. Nowe rozwiązanie ma zostać wdrożone w drugim kwartale 2019 roku. Firma Suna niedawno opublikowała zresztą tweeta na temat tego rozwiązania – nazwanego Sun Network – ale wyraźnie powstrzymała się od podania daty startu projektu.

Podczas podcastu Sun zauważył również, że wersja stablecoina Tethera (USDT) oparta na Tronie ma wystartować 9 kwietnia. Sun argumentował, że może to pozwolić na tańsze i szybsze transakcje niż w przypadku BTC.

Sun zauważył również, że w drugim kwartale tego roku Tron wprowadzi również „nową sieć z opcją prywatności”, opartą na technologii stosowanej przez altcoina Zcash (ZEC).

Jak donosiły już media w marcu, dwie główne giełdy kryptowalutowe – Huobi z siedzibą w Singapurze i OKEx z siedzibą na Malcie – ogłosiły swoje poparcie dla wersji USDT opartej na Tronie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Tron

Justin Sun wielokrotnie zresztą już podkreślał, iż zmierza w kierunku decentralizacji Internetu oraz umożliwienia programistom tworzenia niezależnych aplikacji opartych na technologii blockchain. Firma systematycznie rozwija swoją zdecentralizowaną platformę do udostępniania treści. Ma to umożliwić twórcom swobodne publikowanie i kontrolowanie danych związanych z pracą przy zachowaniu praw autorskich. Sun twierdzi również, że platforma jest bardziej skalowalna i może obsłużyć znacznie większą liczbę transakcji w porównaniu z konkurencją.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here