Naga Markets

Ethereum i bitcoin z ważnymi poziomami technicznymi na wykresie zdaniem Justina BennettaWywodzący się z rynku Forex trader oraz analityk kryptowalutowy Justin Bennett, który obecnie prowadzi akademię kryptowalutową o nazwie CryptoCademy, w swojej najnowszej aktualizacji technicznej dla wykresów bitcoina (BTC) oraz ethereum (ETH) zwraca uwagę na kluczowe poziomu wsparć, które aktywa muszą utrzymać. Analiza została przeprowadzona w środowe popołudnie, z racji jednak na użyty interwał, nadal pozostaje aktualna.

Bitcoin musi się utrzymać nad wsparciem 35 tysięcy dolarów

Bitcoin wydaje się być niezdecydowany już drugi dzień z rzędu. BTC rozpoczął od ładnego rajdu, ale napotkał presję sprzedaży tuż poniżej 39 tys. dol.Nie jest przypadkiem, że sprzedaż rozpoczęła się przed publikacją oświadczenia FOMC i konferencją prasową.

– Na chwilę obecną, ważna jest kwestia utrzymania się bitcoina powyżej obszaru 35 000 dol. Jeśli tak się stanie, obszar oporu do przełamania to 40-42 tys. dol., a następnie 45-46 tys. dol. – prognozuje Justin Bennett.

Z drugiej strony, dzienne zamknięcie poniżej obszaru 35 tys. dol., otworzy drogę do kolejnego psychologicznego poziomu na wysokości 30 tys. dol.

Ethereum i bitcoin z ważnymi poziomami technicznymi na wykresie zdaniem Justina Bennetta
Bitcoin na wykresie dziennym oczami Justina Bennetta

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Ethereum i potencjalne poziomy wsparć oraz oporów

– ETH przetestował poziom, o którym wspominałem przez cały tydzień. Dno listopadowego kanału spadkowego wypada w okolicach 2680, który służył dziś jako opór. Było mało prawdopodobne, że rynek przełamie ten poziom przy pierwszej próbie. Teraz chodzi o to, by ethereum utrzymało się powyżej 2200 dol. – prognozuje Bennett.

Jeśli tak się stanie, kontynuowana będzie akcja cenowa w konsolidacji, czyli tak zwany range trading (od bandy do bandy). Górna banda to 2875 dol., dolna to natomiast 2320 dol.

Ethereum na wykresie dziennym oczami Justina Bennetta
Ethereum na wykresie dziennym oczami Justina Bennetta

Jeśli zobaczymy jednak, że ETH zamknie się poniżej 2200, następny obszar do testu to strefa 1900-2000 dol. Alternatywnie, zamknięcie powyżej dolnego ograniczenia kanału w pobliżu 2680 dol. otworzyłoby drogę powrotną do 2800 dol.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here