Naga MarketsToken Ethereum, ETH, może ustanowić nowe maksima w stosunku do bitcoina – uważa znany trader kryjący się pod pseudonimem Elixium.

Popularny analityk rynku kryptowalut przekazał dzisiaj w swoim nowym tweecie, że para handlowa ETH/BTC wygląda obecnie bardzo atrakcyjnie dla inwestorów.

Czas na ETH?

Obecnie na wykresach zaczyna być widać pierwsze objazdy sezonu na altcoiny. Wystarczy spojrzeć na wykres dostępny pod tym linkiem i na linię na samym dole. Alty zaczynają już zabierać BTC kapitał. ETH z kolei jako najpopularniejsza alternatywa do bitcoina może na tym najwięcej skorzystać.

Takiego zdania jest też wspomniany Elixium.

Elixium dodał, że podobnie jak Ethereum, cały rynek altcoinów stoi blisko krytycznego poziomu wsparcia, czekając na gwałtowne odbicie. Dziś jednak inwestorzy przenoszą powoli swoje dolary do konkurencyjnych kryptowalut takich jak Ethereum po wyczerpaniu trendu wzrostowego BTC

 

Odbicie Etheru na razie koreluje z niską wydajnością kursu bitcoina. Oznacza to, że z kolei ożywienie bitcoinów może również zanegować wzrosty na Ethereum. Biorąc pod uwagę rosnące znaczenie tego pierwszego w skali makroekonomicznej, istnieje spore prawdopodobieństwo, że zwielokrotni on swoje wzrosty w najbliższej przyszłości. Niepewność co do wojny handlowej między USA i Chinami oraz Brexitu, w połączeniu z programami łagodzenia ilościowego i obniżania stóp procentowych w gospodarkach światowych, stanowią uzasadniony przypadek kupowania bitcoinów. Z drugiej strony wzrosty na Ethereum mogą wynikać z realnego zastosowania na rynku zdecentralizowanych aplikacji, które powstają na bazie platformy, jaką przed laty założył Vitalik Buterin.

Ethereum – co to jest?

Przypomnijmy, że Ethereum to platforma dedykowana zdecentralizowanym aplikacjom, która została założona w 2014 r. (dokładniej: wtedy zorganizowano jej ICO) przez Vitalika Buterina i Josepha Lubina. Dość szybko po starcie w roku kolejnym jej token ETH stał się drugą najpopularniejszą kryptowalutą świata zabierając to miano litecoinowi.

Dziś Ethereum ma nadal bardzo duży potencjał do wzrostu, głównie z powodu dostępności na większości giełd kryptowalut, ale też realnego zastosowaniu w rodzącej się gospodarce cyfrowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here