Naga Markets

ether i bitcoinWirtualne waluty tj. ethereum (ETH) i bitcoin (BTC) objęły prowadzenie pod względem rocznej stopy zwrotów. Okazuje się, iż przewyższyły one Nasdaq, S&P 500 oraz Dow Jones Industrial Average. Co więcej, były lepszymi ‘’środkami’’ do przenoszenia wartości w czasie, niż złoto, którego ROI na 2021 r. pozostaje ujemne. 

Ethereum i bitcoin najbardziej rentownymi aktywami 

Zarówno najstarsza kryptowaluta, jak i depczący jej po piętach ether przyniosły swoim inwestorom długoterminowym pokaźne zwroty z inwestycji w tym roku. Jeszcze w styczniu koszt jednego bitcoina wynosił około 30 tys. dol., podczas gdy cena ETH oscylowała w okolicach 740 dol. za monetę.Obecnie BTC handluje w okolicach 49 tys. dol., a swoje ATH odnotował w pobliżu poziomu 69 tys. dol. W przypadku projektu ethereum najwyższy szczyt na wykresie ethera wyniósł 4,8 tys. dol. – aktualnie zaś kurs tej kryptowaluty znajduje się na ponad 20% minusie od tej linii. 

Według zestawienia przygotowanego przez IntoTheBlock dwie największe wirtualne waluty pod względem kapitalizacji rynkowej prześcignęły Nasdaq, S&P 500 oraz Dow Jones Industrial Average pod kątem rocznej stopy zwrotów. 

eth-btc-roi
BTC i ETH na prowadzeniu pod względem ROI. Źródło: Twitter/@intotheblock

Przy poziomie 50 tys. dol. za monetę ROI dla bitcoina wyniosło +71,8%. W przypadku ETH w okolicach 4 tys. dol. jest to +453,13%.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

BTC wygrywa starcie ze złotem 

Najstarsza kryptowaluta ponownie okazała się lepsza od żółtego kruszcu. Król wśród metali przyniósł bowiem swoim inwestorom ujemny zwrot z inwestycji w 2021 r. Obecnie za jedną uncję złota trzeba zapłacić około 1 817 dol., podczas gdy na początku stycznia br. było to 1 941 dol. 

Cechą wspólną tych dwóch ”zasobów” inwestycyjnych jest przede wszystkim ograniczona podaż. Ze względu na to, iż oba mogą pełnić funkcję ochrony środków przed inflacją w zakresie długoterminowym, BTC często określany jest mianem ‘’cyfrowego złota’’.

Zarówno król wśród metali, jak i najstarsza kryptowaluta mają swoje plusy i minusy. Bitcoin charakteryzuje się, chociażby szybkimi transakcjami – z łatwością można wysłać go z jednego adresu kryptograficznego na drugi, podczas gdy transport fizycznego złota bywa uciążliwy. Dla wielu osób wadą BTC są jednak wysokie wahania cenowe, żółty kruszec pozostaje zaś bardziej stabilny pod tym względem. 

Zestawiając ze sobą zyski, jakie inwestorzy mogli osiągnąć, trzymając złoto i bitcoina przez ostatnie 5 lat, widzimy, że niewątpliwie najstarsza kryptowaluta jest tu niekwestionowanym zwycięzcą. Podczas gdy cena za uncję żółtego kruszcu urosła o około 49% z poziomu 1 214 dol. w 2017 r., kurs BTC podskoczył o 4 699% w tym samym zakresie.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułPlatyna: czy cena surowca ma szanse na odbicie?
Następny artykułPolacy z kredytem – po pierwsze rozsądek czy beztroska?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here