Naga Markets
Ethereum i bitcoin powinny być dla inwestorów jak Google i Amazon, twierdzi Kevin O’Leary
Kevin O’Leary

Współgospodarz popularnego w Stanach Zjednoczonych programu inwestycyjnego Shark Tank, Kevin O’Leary (znany również jako Mr. Wonderful), podzielił się w wywiadzie z Yahoo.Finance swoimi przemyśleniami dotyczącymi kryptowalut. Jak twierdzi są podobne do akcji gigantów technologicznych, takich jak Microsoft, Google i Amazon, sugerując, że inwestorzy venture capital, którzy gustują w firmach z branży „tech”, powinni w oparciu o podobne kryteria inwestować również w bitcoina (BTC) oraz ethereum (ETH).

  • Ethereum i inne kryptowaluty to według O’Leary’ego takie samo oprogramowanie jak usługi Amazona, Google, czy Microsoftu
  • W związku z tym zachęca inwestorów, aby podobnie jak w akcje tych spółek inwestowali również w kryptowaluty
  • Zmienność cyfrowych aktywów przyrównuje do zmienności widocznych na akcjach technologicznych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Zarówno akcje technologiczne, jak i kryptowaluty są bardzo zmienne, mówi Mr. Wonderful

Akcje technologiczne są historycznie zmienne, wiele z nich jest sprzedawanych w oparciu o wskaźniki wzrostu, a niekoniecznie o twarde wyniki finansowe, zauważa Kevin O’Leary. Podkreśla, że sektor technologiczny będzie się nadal rozwijał, ponieważ nikt z nas nie przestanie nagle korzystać z usługi produktów Microsoftu czy Google, pomimo faktu, że modele biznesowe tych największych firm nie zmieniają się.Odnosząc się do akcji spółki Amazon, Mr. Wonderful stwierdził, że, wykazywały one korekty rzędu 40-50% w okresie 17 lat, w których je posiada. W związku z tym wykorzystuje nieuniknioną zmienność jako okazję do zaangażowania swojego kapitału inwestycyjnego i do kupowania spadków.

Kryptowaluty to największa okazja inwestycyjna w 2022 roku, zdaniem O’Leary’ego

Odpowiadając na pytanie, co uważa za najlepszą okazję inwestycyjną w nowym roku, współgospodarz Shark Tank powiedział, że w ciągu ostatnich 24 miesięcy uważnie obserwował sektor kryptowalut i blockchain, w tym tokeny NFT.

O’Leary stwierdził, że wiele instytucji finansowych nadal nie zaczęło inwestować w kryptowaluty. Postanowił zwrócić się do nich bezpośrednio podczas programu, aby zachęcić do alokacji kapitału w „rozwijającą się i przełomową gałąź technologiczną”.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

“Ethereum to oprogramowanie, takie samo jak Google”.

Według O’Leary’ego inwestorzy lokują swoje pieniądze w gigantów technologicznych takich jak Microsoft, Google, itp., ponieważ chcą inwestować w ich oprogramowanie – co czynią w formie akcji. Bitcoin, Ethereum i Polygon, są również rodzajami oprogramowania. Szczególnie sieć Ethereum, która zapewnia usługi w systemach płatności używanych na całym świecie.

Jeśli chodzi o wybór monet i blockchainów do inwestowania, O’Leary stosuje tę samą zasadę, którą stosuje w przypadku akcji: nie więcej niż 5% portfela w jednej pozycji i nie więcej niż 20% w jednym sektorze.

Jak na razie O’Leary zainwestował do tej pory nieco ponad 10,7% w kryptowaluty ze swoich standardowych 20%. Dodatkowo przyznał, że zaakceptował fakt większej zmienności kryptowalut niż akcji technologicznych.

– Musisz przyzwyczaić się do zmiennego BTC w taki sam sposób, w jaki przyzwyczaiłeś się do zmiennych akcji Amazona – podsumował.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comarch akcje | prognoza kursu dolara | biomed-lublin gpw | s&p500 | spółki giełdowe | co z kursem franka | mbank akcje rekomendacje |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here