Naga MarketsJeffrey Wilcke, współzałożyciel i główny programista Ethereum (ETH), podobno wysłał 92 000 ETH (o wartości ok. 11,5 miliona dolarów) na amerykańską giełdę kryptowalut Kraken. Miało to miejsce 25 grudnia. Ten ruch zaniepokoił społeczność cyfrowych walut.

Już wcześniej media poinformowały o obawach związanych z tym, że współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, może planować sprzedaż kryptowalut o wartości 25 milionów dolarów. Tweet przesłany przez Jeffreya Wilcke’a wskazuje na coś innego.

Wyprzedaż Ethereum?

Wilcke, którego profil na GitHub pokazuje, że jest współzałożycielem Grid Games, twierdzi, że potrzebuje pieniędzy, aby sfinansować swoją grę. Oprócz jego tweeta, inne źródła wskazują na to, że z adresu ETH, ponoć należącego do programisty, przeniesiono aż 90 000 ETH na giełdę Kraken.

Warto przypomnieć, że w styczniu 2016 r. konto deweloperów Fundacji Ethereum przeniosło 408 000 ETH na adres ox600. Od stycznia 2016 r. do końca tego roku analiza adresu pokazuje jasno: trwa ciągła sprzedaż tokenów. Chociaż adres ma nadal 218 000 ETH (27 milionów USD), 90 000 z nich zostało przeniesionych na adres pośredni, a następnie wysłanych w całości na platformę Kraken.

Buterin w roli sprytnego tradera

Zanim Wilcke wysłał Krakenowi 90 000 ETH, Vitalik Buterin ujawnił w podcaście, który nadano 11 grudnia, że ​​Fundacja Ethereum zarobiła około 100 milionów dolarów, sprzedając ETH w czasie ostatniej bańki, której punkt kulminacyjny miał miejsce na przełomie 2017 i 2018 r. Jeden token ETH kosztował na niektórych giełdach aż ok. 1400 USD.

Ponoć to sam Buterin namówił zarząd fundacji do sprzedaży tokenów.

Z kolei początkiem br. mówił o tym, dlaczego drogie tokeny ETH są dobre dla rynku:

“Mogę powiedzieć, co jest takiego ważnego w tym, dlaczego wyższa cena jest lepsza od niższej. Jednym argumentem jest oczywiście bezpieczeństwo. Jeśli cena wynosi zero, to sieć w żaden sposób nie może być bezpieczna. Tak to działa w algorytmach Proof-of-Work (PoW) i Proof-of-Stake (PoS).”

Ponadto na drogim ETH zyskują startupy:

“Jeśli cena będzie wyższa, (projekty) będą miały więcej pieniędzy na to, co chcą zrobić… Będą lepiej finansowane, jeśli cena wzrośnie.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here