Naga MarketsZdaniem portalu Cointelegraph, cena etheru (ETH) wciąż jest na dobrej drodze do osiągnięcia poziomu 2 000 USD.

  • Cena ETH wynosi teraz 1 312 USD. Kryptowaluta niedawno na krótko przebiła swoje ATH z początku 2018 r.
  • Zdaniem ekspertów Cointelegraph, cyfrowa waluta wkrótce będzie kosztowała 2 000 USD.

Ethereum w oczekiwaniu na wybicie do 2 000 USD

Co ciekawe, dziś na rynku widać odpływ ETH z giełd. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, w tym procesem stake’owania w Ethereum 2.0 czy trendem hodlowania ETH. Zwykle jednak niemal stały napływ depozytów na platformy wskazywał na gotowość inwestorów do sprzedaży w krótkim okresie. Z drugiej strony wypłaty są generalnie związane z okresami akumulacji środków przez grube ryby i zwiastunem hossy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak pokazuje powyższy wykres, 23 stycznia scentralizowane giełdy zarejestrowały ostatnio najniższe poziomy rezerw dot. ETH od listopada 2018 r., czyli mniej więcej okresu, gdy kurs etheru zaczął rosnąć.

Dane te pokrywają się również z łączną zablokowaną wartością (TVL) rynku DeFi, która osiągnęła rekordowy poziom 26 miliardów USD. Sygnalizuje to, że inwestorzy zdecydowali się skorzystać z możliwości zysku, które istnieją poza scentralizowanymi giełdami.

Futures

To nie koniec. Także trzymiesięczne kontrakty terminowe dot. ETH sugerują wyskok ceny. Te, jak dodaje Cointelegraph, “powinny zazwyczaj być przedmiotem handlu z 6 do 20 proc. roczną premią (podstawą) w porównaniu ze zwykłymi giełdami spot. Ilekroć ten wskaźnik zanika lub staje się ujemny, jest to alarmujące. Ta sytuacja jest określana jako backwardation i wskazuje, że rynek zmienia się w bessę”.

Teraz zaś wspomniana premia osiągnęła szczyt 6,5 proc., co miało miejsce 19 stycznia. Ten poziom jest uważany za wyjątkowo wykupiony, co też może sugerować dalszą hossę.

Oprócz monitorowania kontraktów futures handlowcy śledzą również wolumen na rynku spot. Zwykle małe ilości wskazują na brak zaufania do aktywa.

W ciągu ostatniego tygodnia ether osiągnął średnio 6,1 miliarda dolarów dziennego wolumenu i chociaż liczba ta jest daleka od rekordowego poziomu 12,3 miliarda dolarów odnotowanego 11 stycznia, nadal jest o 240 proc. wyższa niż w grudniu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs akcji | waluty w czasie rzeczywistym | bitcoin spekulacje | dax30 | blik — co to jest |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here