Naga MarketsEthereum (ETH) zdrożeje w styczniu do 880 USDDane dotyczące opcji Ethereum pokazują, że inwestorzy przewidują dalszy wzrost ceny do 880 USD w ciągu najbliższych czterech tygodni.

  • Ethererum zdrożeje do miesiąca do 880 USD – uważają analitycy.
  • Dlaczego kryptowaluta miałaby drożeć? Będzie to efekt paru czynników m.in. spodziewanego startu kontraktów terminowych na CME.

Ethereum w fazie hossy

Cena Ethereum (ETH) wzrosła o 88 proc. od listopada. Dziś za 1 ETH płaci się 755 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skąd taki skok ceny? Po pierwsze, zbliża się premiera kontraktów terminowych na CME, które będą oparte na ETH. Start już 8 lutego. Znaczącą rolę odegrał również fenomenalny wzrost całkowitej wartości zablokowanej (TVL) w protokołach zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Z kolei analiza opcji ETH pokazuje, że inwestorzy spodziewają się kolejnej 20-proc. podwyżki ceny – do 880 USD Ponieważ do wygaśnięcia zakładów pozostało nieco ponad 80 dni, prawdopodobieństwo, że cena Etheru przekroczy 880 USD, jest jeszcze bardziej prawdopodobne.

Rok 2021 rokiem ETH?

Czy rok 2021 będzie rokiem ETH? Wiele na to wskazuje. Po pierwsze, nadal wdrażane w życie będzie Ethereum 2.0, czyli nowa wersja sieci ETH, która cechować będzie się lepszą skalowalnością i innymi czynnikami, które mogą wzmocnić cenę kryptowaluty (szerzej o tym napiszemy jutro).

Do tego bitcoin jest już dość drogi – przebił niedawno swoje ATH. ETH kosztuje ok. 750 USD, zaś ATH z przełomu 2017/2018 r. wynosi 12000 USD. To pokazuje, ile pozostało przestrzeni do wzrostów. Nie wspominając, co może się wydarzyć, gdy kurs przebije ATH. Niektórzy analitycy sugerują, że wtedy może dolecieć do 9 000 USD.

Wzrost kursu ETH napędzać może też rynek DeFi, który już w ostatnich miesiącach sprawił, że cena kryptowaluty zdrożała.

Czy ETH zagrozi w pewnym momencie BTC? To realne, ale za parę lat. W każdym razie możemy dziś tylko założyć, że procentowo Ethereum może drożeć w 2021 r. szybciej niż bitcoin.

Pamiętajcie jednak, że nie jest to porada inwestycyjna!

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here