Naga MarketsEthereum (ETH) z najniższymi opłatami transakcyjnymi od 4 miesięcyŚrednie opłaty transakcyjne na blockchainie Ethereum spadły do najniższych od stycznia, zgodnie z danymi z witryny pomiaru kryptowalut BitInfoCharts. Średni koszt transakcji na Ethereum wyniósł w weekend 7,371 dol. czyli najmniej od 23 stycznia, kiedy to opłaty wynosiły średnio 6,89 USD.

Ethereum zbija rekordowo wysokie opłaty transakcyjne

Opłaty transakcyjne Ethereum są wypłacane górnikom, którzy przetwarzają transakcje na blockchainie. Opłaty za transakcje są znacznie wyższe w okresach dużego ruchu: kiedy sieć jest spokojna, opłaty spadają.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzieje się tak dlatego, że sieć działa na zasadzie aukcji, która zmienia opłaty w zależności od podaży górników i popytu na nich ze strony inwestorów. Gdy popyt przewyższa podaż, górnicy Ethereum mogą pobierać wyższe opłaty, co podbija ich średnią wartość.

Górnicy zrobili to między innymi 12 maja, kiedy ether osiągnął swój rekordowy poziom 4 363 dolarów. Wtedy średnie opłaty wyniosły aż 69,92 dol. W kolejnych dniach opłaty spadły do około 20 dolarów, po czym wzrosły do średniej 59,5 dolarów 19 maja, kiedy cena ETH zaczęła spadać, a traderzy rzucili się do ucieczki.

Przy obecnym poziomie średnio 7,371 dol., średnie opłaty w sieci Ethereum są obecnie niższe niż średnie opłaty bitcoinowe wynoszące 11,672 dol. Ale obie są nadal wysokie w porównaniu z innymi kryptowalutami. Litecoin pobierał wczoraj średnie opłaty w wysokości 0,02 dol.. A Dogecoin, moneta będąca internetowym żartem, która w tym roku wystrzeliła w górę pod względem wartości, średnio pobierała opłaty w wysokości zaledwie 0,8 dol. za transakcję.

Opłaty transakcyjne są jedną z największych bolączek Ethereum. Sprawiają one, że niektóre usługi są zbyt drogie w użyciu poza najbogatszymi traderami.  Wymiana monet na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap często wymaga kilku transakcji, ponieważ algorytm Uniswap zamienia monety kilka razy, aby zrealizować całość. 11 maja zamiana monet o wartości kilku centów kosztowała ponad 300 dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Kilka ulepszeń sieci Ethereum może zmniejszyć te opłaty

Pierwszą z nich jest EIP-1559, propozycja, która spala ETH zamiast przekazywać je górnikom. EIP-1559, który ma wejść na rynek 14 lipca, ma na celu zmniejszenie zmienności opłat oraz, jako efekt uboczny, kosztów. Drugim jest aktualizacja Ethereum do wersji Ethereum 2.0. Wprowadza ona różne funkcje, które powinny obniżyć opłaty, ale jej wdrożenie zajmie lata.

Jeśli aktualizacja do Ethereum 2.0 potrwa zbyt długo istnieje ryzyko, że konkurenci, którzy już oferują niskie opłaty sprawią, że Ethereum stanie się mniej atrakcyjne dla inwestorów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje allegro | akcje celon pharma | usd prognoza | kontrakty cfd | kurs ropy wti | pkn orlen notowania | kurs sp500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs złotego (EUR/PLN) stabilny w poniedziałek, dzisiaj w USA mamy Dzień Pamięci
Następny artykułZłoto będzie miało najlepszy miesiąc od lipca 2020 r.?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here