Naga Marketscrypto kryptowaluty tak ankieta2Według globalnej społeczności Twittera kryptowaluta Ether (ETH) najprawdopodobniej ponownie w przyszłości przekroczy poziom 1000 USD. Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Nik Patela, autora podręcznika “An Altcoin Trader” wskazują, że aż 54% respondentów wierzy w ponowny wzrost wirtualnej waluty ETH.


Przesadzony optymizm inwestorów?

Eter jest największym altcoinem pod względem kapitalizacji rynkowej, ale jego udział w rynku w stosunku do Bitcoina (BTC) dramatycznie spadł od swoich rekordowych maksimów w styczniu 2018 r. Osiągnąwszy historyczny szczyt ponad 1400 USD za token, Ether obecnie kosztuje zaledwie 212 USD.

Niektórzy analitycy uważają, że altcoiny już nigdy więcej nie wzrosną w takim stopniu, jak w poprzednich latach, co oznacza, że ​​tokeny takie jak Eter powinny teoretycznie pozostać w dolnej części historycznych notowań.

Jednak zgodnie z ankietą Patela większość inwestorów nie podziela tego poglądu. Spośród ponad 5000 respondentów tylko 34% było skłonnych przewidzieć, że kurs ETH/USD już nigdy nie przekroczy poziomu 1000 USD.

Mimo wszystko optymizm może być nadal przesadzony. W zeszłym roku starszy analityk w Fundstrat Tom Lee prognozował, że cena ETH dobije aż do $1900 przed końcem 2019 roku.

W tym czasie deweloperzy kontynuują wprowadzanie poważnych zmian w protokole w ramach projektu Ethereum 2.0, a współzałożyciel i znany mówca Vitalik Buterin zaproponował użycie sieci Bitcoin Cash jako rozwiązania dot. skalowalności Ethereum.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here