Naga Markets

Ethereum może szykować się do testu 600 dolarów. Benjamin Cowen przestrzega przed optymizmem Problemy Ethereum mogą przyśpieszyć, a według analityka Benjamina Cowena cena kryptowaluty jest gotowa przetestować zakres 600 dolarów. Byłby to piąty taki przypadek w historii aktywa i oznaczałby spadek z obecnego pułapu ok. 1250 dolarów o kolejne 50 procent. Skąd ten pesymizm i czy rynek nie osiągnął już dna?

Cena Ethereum nie może czuć się bezpiecznie

W swojej najnowszej analizie Benjamin Cowen przekonuje, że cena Ethereum prawdopodobnie wróci w okolice 600 USD, czyli do poziomów z grudnia 2020 r.

– Temat wyprzedaży wraca jak bumerang, a rynkowe oczekiwania są takie, że po serii wzrostów ETH musi wrócić do “logarytmicznego pasma regresji”, które to pasmo odnosi się do rynku pozbawionego emocji i baniek spekulacyjnych. Bardzo możliwe zatem, że ten sam trend powtórzy się 5 raz w historii Ethereu – powiedział Benjamin Cowen.

– Jeśli pamiętasz, co działo się w 2018 roku, kiedy Ethereum spadło o ok. 95%, to wiesz, o czym mówię. Nie twierdzę, że tym razem Ethereum też spadnie o 95%, ale nawet jeśli spadnie, powiedzmy, o 87% od swojego ATH na wzór Bitcoina, to daje nam to wycenę na poziomie 600 dolarów – dodał.

Ethereum może szykować się do testu 600 dolarów. Benjamin Cowen ostrzega optymistów

Analityk twierdzi, że biorąc pod uwagę obecny sentyment, niedźwiedzie ETH utrzymają dominację, a wyznaczanie ostatecznego dna tego cyklu nie ma większego sensu.

– Bessa trwa już naprawdę długo, ale myślę, że w końcu rynek odbije. Wydostanie się z pasma regresji, będzie czasochłonne, ale moim zdaniem, ostatecznie zaowocuje kolejnym rajdem byków i trwałym wzrostem – dodał.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

XTB

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Analityk dodał, że kiedy rynek porzuci nadzieje i zacznie się masowa wyprzedaż, wtedy dopiero nastąpi nieoczekiwana zmiana sentymentu, a inwestorzy znów przejdą na stronę byków.

– Nawet jeśli wątpisz, że to możliwe, kilka ostatnich miesięcy powinno cię uświadomić, że powinieneś zaplanować wszelkie możliwe, nawet jeśli się nie wydarzą, choć moim zdaniem istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jednak mogą się wydarzyć – podsumował.

Bitcoin i Ethereum próbują odbijać

Na skutek krachu FTX, trzeciej największej giełdy kryptowalut notowania Bitcoina runęły poniżej 16 tysięcy dolarów, a Ethereum ponownie przetestowało barierę 1000 dolarów.

Mimo że kryptowaluty powstrzymały dalszą wyprzedaż, tak wciąż znajdują się od swoich ATH o odpowiednio o 76% w przypadku BTC i 74% w kontekście ETH, a większe próby odbicia hamowane są przez negatywny sentyment oraz inwestorów oczekujących na dalszy rozwój wydarzeń.

Notowania ETH/USD Źródło: TradingView
Notowania ETH/USD Źródło: TradingView

Rynek obawia się, że przypadek giełdy FTX nie był odosobniony i na jaw mogą wyjść kolejne przekręty, których ujawnienie mogłoby doprowadzić do kaskadowej wyprzedaży.

Obecnie jednak kurs ETH/USD stabilizuje powyżej 1250 dolarów i próbuje wrócić do jesiennego zakresu konsolidacji z października powyżej 1300 dolarów.

Notowania BTC/USD Źródło: TradingView
Notowania BTC/USD Źródło: TradingView

W przypadku Bitcoina obserwujemy dramatyczną walkę o utrzymanie bariery 16 000 dolarów, a dziś notowania podchodzą pod 17 200 dolarów, próbując zakotwiczyć w okolicy wakacyjnego obszaru konsolidacji przed kolejną falą zmienności.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs EUR/USD znajduje się na najwyższym poziomie od lipca. Poznaliśmy projekcje inflacji
Następny artykułJen nie reaguje na słabsze dane PKB z Japonii. Dolar znów traci na szerokim rynku
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here