Naga Markets

Ethereum (ETH) testuje 1100 dol., Bitcoin (BTC) poniżej 16 tys.!Główne kryptowaluty, w tym Bitcoin (BTC) oraz Ethereum (ETH), rozpoczęły w niedzielę wyraźniejszą wyprzedaż, którą kontynuują również w poniedziałek. W efekcie, notowania BTC przez chwilę spadały poniżej poziomu 16 tysięcy dolarów, natomiast ETH otarło się o pułap 1100 dolarów, najniższy od 9-10 listopada.

Ethereum traci po informacjach dotyczących giełdy FTX

Deprecjacja Ethereum nastąpiła po pojawieniu się informacji, że haker, który okradł upadłą giełdę FTX zaczyna wymieniać swoje ETH na wrapped BTC.

Wymianie podlegać miało około 5 tysięcy tokenów, za które nabyto 347 renBTC:

Ethereum najpierw w niedzielę traciło ponad 6%, a w poniedziałek osuwa się obecnie o 1,1%. Przez chwilę spadki były jednak silniejsze i ETH testował poziom 1109 dol., obecnie porusza się natomiast przy 1128 dol. Nie zmienia to faktu, że wsparcie w okolicach 1200 dol. zostało wybite, co otwiera drogę do testu psychologicznego poziomu 1000 dol.

Ethereum (ETH) testuje 1100 dol., Bitcoin (BTC) poniżej 16 tys.!
Ethereum wybija strefę wsparcia i otwiera sobie drogę do dalszej deprecjacji. Źródło: Tradingview.com

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

XTB

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Bitcoin także w dół. BTC/USD testuje 15 879 dolarów

Deprecjacja Ethereum pociągnęła za sobą również Bitcoina, który w niedzielę spadał o 2,6%. W poniedziałek traci 0,9% i kosztuje obecnie 16,1 tys. dol. Przez chwilę notowania BTC/USD znajdowały się jednak poniżej okrągłej bariery i testowały 15 879 dol., utrzymując lokalne wsparcie wyznaczane przez poziomy z 9-10 listopada:

Ethereum (ETH) testuje 1100 dol., Bitcoin (BTC) poniżej 16 tys.!
Bitcoin traci drugi dzień z rzędu, wsparcie pozostaje jednak utrzymane. Źródło: Tradingview.com

– W dalszym ciągu dużą uwagę skupia afera wokół upadku giełdy FTX. Dyrektor firmy Ripple poinformował na Twitterze, że jest zainteresowany nabyciem niektórych części upadłej giełdy. Także w związku z tym sporo się także mówi o możliwych regulacjach tego sektora – komentują analitycy TMS.

Zaznaczony na powyższym wykresie poziom może być jednak tylko chwilowym przystankiem przed dalszą deprecjacją, a zdaniem ekspertów wyraźniejsze poziomy wsparć znajdują się zdecydowanie niżej.

Dołek na Bitcoinie w okolicach 9-11 tys. dol.?

Chociaż Bitcoin od zeszłorocznych szczytów traci około 80%, to zdaniem analityka kryptowalutowego, który na Twitterze korzysta z pseudonimu DonAlt, BTC mógł jeszcze nie rozrysować ostatecznego dołka.

Porównując obecny cykl niedźwiedzia z poprzednimi dwoma, analityk przewiduje, że BTC może spaść nawet do 9 500 dol., jeśli naśladuje rynek niedźwiedzia z lat 2014-2015 lub 11 000 dol., jeśli ten z 2017-2018 roku.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSelena [SEL], ML System [MLS] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 21.11.2022 [WIDEO]
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here