Naga Markets

W ciągu ostatnich 7 dni wartość projektu Ethereum wzrosła o ponad 17%. Obecnie Ether (ETH) handluje w okolicy 1,5 tys. dol. za monetę. Wzmożony ruch w jego sieci doprowadził do skoku cen gazu. Co więcej, według danych pochodzących od Ultrasound Money druga co do wielkości kryptowaluta po raz kolejny stała się “deflacyjna”. Wynika to z tego, że przy wyższych opłatach transakcyjnych, wskaźnik spalania ETH w ramach EIP-1559 rośnie. 

Ethereum (ETH) staje się “deflacyjne”

Po wielu tygodniach handlu bokiem na wykresie czołowych kryptowalut doszło do ożywienia. Cena Ethera wzrosła z okolic 1,1 tys. dol. do poziomów powyżej 1,5 tys. dol. obecnie. Wydaje się, że wśród społeczności wirtualnych walut zapanował pozytywny sentyment. Według wskaźnika od alernative.me na rynku panują neutralne emocje. 

Dane pochodzące z platformy Ultrasound Money pokazują, iż ETH po raz kolejny stało się “deflacyjne”. Ostatnim razem kryptowaluta ta była w podobnej sytuacji na początku grudnia 2022 r. 

W ubiegłym r. w Ethereum wdrożona została aktualizacja EIP-1559, w wyniku której przy każdej dokonywanej transakcji część ETH pochodzących z opłat transakcyjnych, jest spalana. Wraz ze zwiększonym ruchem w sieci, opłaty transakcyjne rosną, a przy tym zwiększa się ilość ETH na stałe usuwanych z obiegu. 

Capital.com

Ze względu na to, że więcej Etherów jest obecnie spalanych, niż “produkowanych”, kryptowaluta ta zyskuje deflacyjny charakter. Drugą kluczową zmianą było porzucenie mechanizmu osiągania konsensusu Proof of Work (PoW) na rzecz Proof of Stake (PoS). Aktualizacja ta przełożyła się na mniejszą emisję nowych ETH. 

Wzrost cenowy na wykresie Ethera ma miejsce na kilka miesięcy przed kolejnym kluczowym wdrożeniem. W ramach aktualizacji Shanghai monety ETH zablokowane w kontrakcie depozytowym zostaną upłynnione. Możliwość wypłaty Etherów może stanowić zachętę dla niektórych inwestorów do stakowania tej wirtualnej waluty. 

Aktualna sytuacja na wykresie ETH

Po mocnym skoku cenowym, ruchy kursu Ethera zmalały. W ciągu ostatniej doby zmiana wyniosła jedynie około 1,5%. Obecnie kryptowaluta ta handluje w pobliżu 1,5 tys. dol. za monetę. Od ATH z listopada 2021 r. wciąż jednak dzieli ją ogromna przepaść. Wynosi ona aktualnie blisko 68%.

Bossa

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułSiła euro do połowy 2023 roku. Kurs EUR/USD wzrośnie do 1,15
Następny artykułKurs EUR/CHF powrócił poniżej parytetu. Rynek nie reaguje na świetny ZEW
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.