Naga MarketsetherByły manager funduszu hedgingowego, a także amerykańska osobowość medialna Jim Cramer ‘’pobłogosławił’’ inwestorów nabywających kryptowaluty z myślą o tym, że zawsze znajdzie się ktoś, kto odkupi je od nich drożej. Zjawisko to nazwał zaś ‘’teorią większego głupca’’. Gospodarz programu telewizyjnego Mad Money ujawnił, iż trzyma ether (ETH), tylko dlatego, że wierzy w to, iż kryptowaluta ta jest w stanie przyciągnąć do siebie jeszcze miliony ślepo zapatrzonych w nią osób.

Ether przyciągnie jeszcze miliony ‘’głupców’’

Jim Cramer postanowił pobłogosławić inwestorów, którzy wierzą w głoszoną przez niego teorie odnośnie do rynku kryptowalutowego. Uważa on bowiem, że wszyscy nabywający tę klasę aktywów są głupcami,  jednak o wiele gorzej wypadają na ich tle ci, którzy odkupują te same wirtualne waluty za wyższą cenę. Zjawisko to określił mianem ‘’teorii jeszcze większego głupca’’.Według gospodarza Mad Money nabywcy kryptowalut powinni zadać sobie pytanie, czy będą w stanie sprzedać je komuś drożej w późniejszym czasie. Były manager funduszu hedgingowego przyznał również, że sam kupił bitcoiny (BTC) i ethery głównie ze względu na psychologię tłumu. Zauważył ponadto, iż w przestrzeni tej pojawiło się wielu inwestorów chcących nabyć te coiny drogo i sprzedawać jeszcze drożej.

Trzymam moje ETH, ponieważ wierzę, że na tym rynku mogą znajdować się jeszcze miliony głupców. wyznał w wywiadzie dla CNBC.

Kontynuując, stwierdził, iż nie jest w żaden szczególny sposób przywiązany do projektu Ethereum. Z kolei jeszcze kilka miesięcy temu miał on zupełnie odmienne zdanie na temat drugiej co do wielkości kryptowaluty. Przyznał wówczas, że widzi wzrost jej użyteczności ze względu na to,  iż ludzie chcą kupować za nią ‘’rzeczy’’.

Kryptowaluty lepsze od złota?

Po tym, gdy w marcu br. Jim Cramer zawiódł się na królu wśród metali, zaczął twierdzić, że dobrym posunięciem jest umieszczenie do 5% środków z portfela inwestycyjnego również w kryptowalutach.

Obecnie jednak biznesmen ten zaprzecza stwierdzeniom, że BTC i ETH stało się dla niego formą zabezpieczenia przed inflacją. W jego opinii był to po prostu hazard. Z ogólnej wypowiedzi Jima Cramera wynika, iż wciąż żywi on nadzieję na dalsze wzrosty na etherze napędzane przez większą ilość głupców przybywających na ten rynek.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułNBP podejmie zdecydowane działania? Czy RPP podniesie w środę stopy proc.?
Następny artykułGBPCHF – wybicie z trójkąta i możliwy re-test pokonanego wsparcia
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here