whitebit

W ciągu ostatnich 24 godzin kurs Ethereum ponownie przekroczył poziom 2,5 tys. dol za monetę. Na nieco wyższych poziomach cenowych Ether znajdował się na początku stycznia 2024 r., jednak doznał on lekkiej korekty, podążając za resztą rynku wirtualnych walut. Co może wpływać na obecne wzrosty?

Ethereum zyskuje na tle otoczenia makroekonomicznego

Słabe dane gospodarcze z Chin i rosnące obawy dotyczące zadłużenia fiskalnego w Stanach Zjednoczonych stwarzają nowe możliwości inwestycyjne. Zyskują na tym przede wszystkim ryzykowne aktywa.Prezes Rezerwy Federalnej – Jerome Powell – podkreślił konieczność bardziej zrównoważonego zarządzania długiem publicznym. Oczekuje się, że rosnące koszty obsługi długu mogą skłonić Fed do obniżenia stóp procentowych.

Dodatkowe niepokoje inwestorów wywołały dane o spadku aktywności produkcyjnej w Chinach oraz działania chińskiego rządu w celu wsparcia rynku deweloperskiego zmagającego się z wysokim zadłużeniem.

Tendencje te sprawiają, iż niektórzy inwestorzy przekierowują swoje środki, co widoczne jest między innymi we wzroście rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Mimo to, indeks S&P 500 osiągnął rekordowy poziom, co sugeruje, że inwestorzy nie są nadmiernie zaniepokojeni potencjalnym kryzysem gospodarczym, przynajmniej na krótką metę.

Wzrost cen Ethera wspierany jest przez rosnącą aktywność w sieci Ethereum, zwłaszcza w obszarze rozwiązań do stakowania i aplikacji DeFi. Inwestorzy wykazują się optymizmem, widząc potencjał rozwoju dla projektu oraz oczekując na planowaną aktualizację Dencun, której jednym z głównych celów jest obniżenie kosztów transakcyjnych w warstwach 2 (L2).

Pomimo pewnych wyzwań, takich jak opór na poziomie 2 650 dol., cena Ethera wydaje się wykazywać siłę, co może przyciągać zainteresowanie inwestorów szukających alternatyw dla tradycyjnych aktywów.

Co z resztą rynku kryptowalut?

Nie tylko ETH zyskuje w obecnych warunkach. Wzrosty widoczne są także na wykresie największej z kryptowalut – Bitcoina (BTC). Ten z kolei podniósł swoją wartość o ponad 9%. Obecnie handluje zaś powyżej linii 47 tys. dol. za monetę.

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum etc.). Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.